10 věcí, které by uvítal každý fanoušek Football Manageru

FM 2017 přinesl pár novinek, které hru jistě oživily, ale pravdou zůstává, že oproti roku předchozímu nepřišel žádný razantní skok. Na druhou stranu se tvůrcům nedivíme, jelikož měnit osvědčené by bylo velmi riskantní. 

Nový Football Manager 2018 ještě nebyl ani oznámen, ale nikdy není brzo si trošku zaspekulovat. Proto vám přinášíme 10 věcí, které by si přáli fanoušci v novém vydání této famózní hry.

 

 

1) Možnost zvolit si zda chceme nebo nechceme reagovat na Brexit. FMko vždy vyznávalo taktiku být co nejvíce reálné, ale Brexit samotný umí trenérům na ostrovech pěkně znepříjemnit život. Přidání možnosti vypnout/zapnout Brexit by určitě nebylo od věci.

2) Vylepšení zápasového enginu. Zejména chování golmanů nám pořád hlava nebere. A trošku reálnější animace by taky nebyly na škodu.

3) Lepší "customizace" manažera. Jasně, tohle není uplně nutná změna, ale určitě by hra měla ještě o trošku větší kouzlo ;)

4) Licence, licence, licence. Je jasné, že nejde získat naprosto všechny licence, ale fanoušek by to určitě ocenil. Naštěstí SEGA není ProEvo, takže nebudete hrát za East Dorsetshire ale místo Schlake za Gelsenkirchen, což alespoň dává smysl, ale stejně...

5) Vylepšní akademií. Spousta hráčů rádi budují své týmy od základů a snaží se stavět na mladých nadějích. Pořád ale hodně hráčů nechá řízení akademie na asistentech, jelikož hratelnost co se akademie týče není tak zábavná. Určitě bychom ocenili, kdyby se tvůrci na mladé více zaměřila a spolu s tím na nové možnosti pro hráče.

6) Více variant při volby role trenéra. Aktuálně můžeme zvolit pouze základní charakteristiku manažera při zahájení hry. Můžete se tak hodit do role zkušeného internacionála, který uznává útočný styl hry nebo do nezaměstnaného joudu z okresního přeboru. To ale není uplně reálné, jelikož v reálném fotbale se manažeři postupem času vyvíjejí, reagují na změny ve světovém fotbale, taktikách, strategiích atp. A co by bylo opravdu zajímavé? Mít možnost začít v roli trenéra akademie nebo reservního týmu. To by samozřejmě nedávalo možnost řešit přestupy nebo smlouvy, ale bylo by extrémě zábavné se zkusit probojovat do prvního týmu nebo získat nabídku zajímavé štace.

7) Větší a větší databáze. Samozřejmě, už teď je databáze a množství lig, ve kterých můžete zahájit svou kariéru neskutečná. Proč ale nepřidat i ženský fotbal atp.?

8) Chairman mode. Tohle je poměrně riskantní záležitost, protože FMko staví na manažerské/trenérské pozici a postavit se do role vyšší by bylo hodně odvážné a změnit by se určitě musela i celá logika, ale do jisté míry by to mohlo být hodně zajímavé. Minimálně by se nám líbilo, kdybychom mohli mít větší pravomoce co se komlexního businessu týče. 

9) Rivalita mezi manažery. FM je výborné co se týče klubové rivality, ale horší už to je co se rivality mezi manažery týče. Vždyť i v reálu je neskutečně zábavné sledovat slovní přestřelky mezi Wengerem a Mourinhem nebo mezi Alanem Pardewem a vlastně kýmkoli se zdravým rozumem :)

10) Lepší Social Feed. Novinka, která ale potřebuje ještě hodně vylepšení. Aktuálně tak tvůj hráč může dát hattrick, bejt vyhlášenej nejlepším hráčem zápasu a mít hodnocení 9,8 - pořád ale na sociálních sítích přijde spousta negativních reakcí.

Football Manager 2017

Uživatelské skóre: 80%
Vydavatelé: Sega
Vývojáři: Sports Interactive
Žánry: Simulátory, Sportovní

Datum vydání

4. listopadu 2016 - Mac
4. listopadu 2016 - PC
4. listopadu 2016 - Linux
4. listopadu 2016 - SteamOS
TOP komentáře
Zase mě to klasicky chytlo :D 17 je hodně podobná předchozímu ročníku, každopádně i díky soupiskám a pár novinkám to chce vždycky mít nejnovější verzi. Každopádně už se těším na představení 18tky, která...
Poslední léta mám originální verzi, za to občasné online hraní to stojí. Každým rokem přidávají nové prvky a funkce a počítačem řízené týmy jsou chytřejší, tudíž manažerování není již taková hračka a je...
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.