Apex Legends: Nový battle royale od EA

EA nedávno oznámilo a zároveň i vydalo svou novou první battle royale hru Apex Legends. Hra se v mnohém podobá dvěma nehratelnějším battle royale hrám, ale také se s nimi v hodně věcech liší. V této recenzi si všechny věci, které potřebujete vědět, rozebereme. 

První věc, které si všimnete hned po zapnutí hry je, že prostředí není ani dětské, jako ve Fortnite, ale ani velmi realistické, jako v PUBG. Dalo by se říct, že se hra odehrává v blízké budoucnosti, respektive ve světě známé hry Titanfall. Celkově je mapa opravdu pěkná a rozmanitá a najdete v ní několik zajímavých lokací, kde je každá něčím specifická, najdete zde jak hory, tak i poušť. Za zmínku stojí také pěkný desing menu, které je přehledné a dá se v něm jednoduše vyznat hned při prvním zapnutí hry. 

Hlavní aspekt hry, kterým vyniká oproti ostatní battle royale je výběr postav na začáku hry. Ve hře je momentálně 8 postav, z nichž má každá specifické schopnosti. Např. Bloodhound by se dal označit za stopaře. Jednou z jeho schopností je skenování okolí a hledání stop či hráčů. Dále můžete hrát za Gibraltara, což je chodící "tank" nebo za Lifeline, která může vyléčit sebe i své spoluhráče. Zatímco schopnosti mají všechny postavy jiné, zbraně a vybavení mají všichni stejné, takže si je se spoluhráči můžete různě vyměňovat.

Další novinka, kterou si pro nás Apex přichystalo je hraní pouze ve skupině tří hráčů. Někomu to může vyhovovat, někomu ne. Ze začátku to však je příjemné zjednodušení, protože se můžete vydat s vaším týmem, který je nejspíš zkušenější než vy. Do hry by však v blízké budoucnosti měly přibýt nové módy, takže se nějakého "sóla" snad dočkáme. 

Hratelnost Apex Legends je určitě na lepší úrovni, než u PUBG nebo Fortnite. Vývojáři použili systém z Titanfall, který působí opravdu dobře. Pohyb je velmi plynulý a navíc můžete pomocí Ctrl udělat "skluz", který vás o něco zrychlí nebo se můžete rychleji dostat z kopce. Ve hře také neexistuje fall damage, což mi připadá lepší, protože se můžete soustředit více na combat a nezajímat se o to, jestli se zabijete pádem z výšky.

Celkově je zážitek ze hry ohromný již po první bitvě. Pokud vás již omrzely starší battle royale hry, určitě byste měli dát hře alespoň šanci, protože vás určitě zaujme. Vždyť si ji již v prvním týdnu zkusilo neuvěřielných 25 milionů hráčů! 

Hodnocení: 9.5/10

Apex Legends

Uživatelské skóre: 68%
Vydavatelé: Electronic Arts
Vývojáři: Respawn Entertainment
Žánry: FPS

Datum vydání

4. února 2019 - PlayStation 4
4. února 2019 - PC
4. února 2019 - Xbox One
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.