Apple Arcade: Konkurence pro Google

Teprve nedávno jsme se dozvěděli o nové službě Google Stadia, díky které si budeme moci streamovat hry téměř do každého zařízení. Apple téměř ihned ohlásil i svůj vstup do světa her, a to se svou službou Apple Arcade, která poběží na Apple zařízeních, od Apple TV až po iPhone.

Přes 100 her

Hned při ohlášení této služby nám Apple slíbil, že se dočkáme více než 100 unikátních her. Zatím to vypadá, že půjde spíše o indie hry od menší vývojářů, můžeme zde však vidět několik her s překrásnou grafikou a zajímavým nápadem. Apple nám blíže ukázal 6 hlavních her. První se jmenuje Where Cards Fall, což je puzzle hra se silným příběhem, dále jsme mohli vídět Pathless, hru z mýtického světa, ve které se stanete lovcem, LEGO Brawls, novou LEGO multiplayer hru, Hot Lava, 3D skákačku, Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm, hru ve stylu Zeldy a Beyond a Steel Sky, hacker puzzle hru.

Konkurence pro Google Stadia

Apple také zmínil, že všechny tyto hry budou dostupné také offline. Apple Arcade si budete muset platit každý měsíc, díky čemuž však získáte přístup ke všem hrám. Narozdíl od Googlu se Apple zaměříl na menší hry, místo velkých AAA titulů. Bude zajímavé sledovat, která služba se mezi hráči uchytí více. Větší šanci však bude mít nejspíš Google, protože bude dostupné na více zařízeních. Důležité také bude, která služba bude dříve dostupná. Arcade je oznámena na podzim letošního roku, zatímco Stadia na konec roku 2019.

Zdroj: Apple

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.