Belgická herní komise vyhlásila, že Lootboxy jsou hazard

V průběhu minulého týdne Belgie zaúkolovala svou herní komisi, aby si posvítila na hry jako jsou Overwatch nebo Star Wars: Battlefront 2 a zjistila, jestli by měly být označeny za hazard. Tato komise dospěla k rozhodnutí a vydala prohlášení, že tyto hry jsou kombinací používání peněz a závislosti, tudíž jsou hazardem.

Došlo tedy k vyhlášení, že tkzv. Lootboxy (truhly, krabice s lootem) se počítají jako "hry šance"  a jsou takto nazývány uvnitř celé Belgie a Belgičané doufají, že se k nim přidají i ostatní země v Evropské Unii.

Koen Geens, Belgický ministr spravedlnosti, podpořil výrok herní komise slovy, že kombinování hraní a gamblingu je velice nebezpečné pro mentální stav/zdraví dětí, jelikož hry jako Overwatch a Star Wars, hrávají i mladší hráči.

Jk jsem již psal výše, belgie doufá, že se k ní Evropa přidá, což by znamenal velký problém pro vydavatelská studia, která si zakládájí na mikrotransakcích a lootboxech. Prohlášení her jako hazardních her, by stálo vydavatele milióny, kvůli stažení svých produktů z regálů obchodů a zhoršení prodejů v daném regionu, popř. celé Evropě.

Nicméně bude velice zajímávé sledovat reakci Herního průmyslu a také ostatních Evropských států.

 

Battlefront 2

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.