Bude mít Ninendo Switch VR?

Nintendo v roce 2018 představilo svou kartonovou interaktivní stavebnici (nejen) pro děti. Nyní se spekuluje o tom, že by mohl vyjít další kousek, Nintendo Labo VR. Je to jenom falešná spekulace, nebo se již brzy dočkáme? 

Nintendo je známé legendárními herními sériemi, jako Mario, Zelda nebo Pokémon. Je však také známe svou inovativností. Téměř každý zná první handheld Game Boy, Nintendo Wii s revolučními ovladači či poslední, přenosnou a domácí konzoli, Nintendo Switch. Je tedy možné, že by se nyní pokusili o kartonovou virtuální realitu?

Jak to funguje?

Ve světě se objevují spekulace, že jako další Nintendo Labo Kit by mohl být VR kit. Spočívalo by to v tom, že si první postavíte nějaký „držák“ z kartonu na podobném principu jako Google Cardboard, dovnitř zasunete váš Switch, a pak už můžete vesele pařit VR hry. Určitě to zní zajímavě, ale má to několik problémů. Switch má v handheld módu pouze 720p, což je oproti konkurenci málo. Navíc Switch není přímo pro VR stavěný, takže by vás po chvilce mohly bolet oči. Switch je taky poměrně těžký, takže by to nebylo nejlepší pro váš krk.

Pokud Nintendo pracuje na Labo VR, je to určitě další velice odvážný krok. Jestli se však vše povede, bude to nejspíš velký úspěch. Kdo by si nechtěl zahrát třeba českou pecku Beatsaber kdekoliv s přáteli? Nebo například nějakou hru od Nintenda, jako je Mario Kart nebo třeba Zelda? Zní to opravdu zajímavě, snad se toho někdy dočkáme.

Zdroj: thegamer.com

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.