Epic Games Store konečně dostává cloud save

Dlouho očekávaná funkce, která hráčům na Epic Games Store chyběla je konečně zde. Cloud Savu se sice dočkalo zatím pouze pár titulů, ty ostatní si budou muset ještě počkat, je to však opět velký krok kupředu k dohnání Steamu, což je pro všechny hráče dobrá zpráva, protože Valve nějaká konkurence určitě chyběla.

 

Konečně jsme se dočkali

Funkce Cloud save byla jedním z hlavních nedostatků Epic Games Store oproti Steamu, který dostal cloud save již v roce 2008, a byl to také jeden z hlavních argumentů zarytých fanoušků Steamu, proč nepřecházet ke konkurenci. Nyní jsme se však dočkali, jelikož na Epic Games Store tato funkce konečně dorazila.

 

Her zatím však moc není

CEO Epicu Tim Sweeney oznámil na Twitteru, že "Cloud savy jsou nyní zapnuté pro pár nový her. Stále však máme hodně práce před tím, než tuto funkci více rozšíříme." Time Sweeney však neoznámil, které hry tuto funkci zatím obdržely. Zatím to vypadá tak, že slovo "pár" je zde myšleno doslovně, protože možnost cloud savu byla objevena pouze u her Moonlighter a This War of Mine, které jsou shodou okolností zrovna dostupné zdarma, takže pokud si chcete tuto funkci vyzkoušet, můžete si tyto hry do 2. srpna aktivovat a zůstanou vám v knihovně napořád.

 

Není potřeba žádný zásah ze strany vývojářů

Tim Sweeney poté ještě doplnil, že cloud save musí být implementován individuálně pro každou hru, což však nemusí dělat vývojář, neboť to všechno zvládne udělat tým v Epic Games. Epic také nedávno ukázal svoji "roadmap", ve které můžete zjistit, co Epic se svým obchodem v nejbližší době plánuje, cloud save je tam naplánovaný na červenec, což také splnili, kdy se však dočkáme větší podpory je zatím ve hvězdách.

Zdroj: gamespot.com

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.