FM 2018: 10 týmů, které pro vás jistě budou výzvou!

Do vydání Football Manageru 2018 zbývá ještě hodně času a zatím toho o novém vydání této oblíbené hry moc nevíme, už teď se ale můžeme podívat na to, jaké kluby budou v následující sezóně opravdovou výzvou. Není nic jednoduššího, než převzít otěže klubů jako je Barcelona, Real Madrid, Bayern Mnichov, Juventus, Manchester United a dalších, to ale samozřejmě nepřináší takovou výzvu a potěšení ze hry, jako když převezmete kontrolu nad menším klubem. Klubem který je v problémech, nemá dostatečné zázemí, hráčský kádr, natož nějaké větší finanční prostředky a vy s ním musíte zabojovat a pomalu ho dostat kam patří nebo co nejvíce překvapit! O tom je pravé kouzlo FM.

Proto jsme pro vás vybrali 10 týmů, které přinesou opravdovou výzvu a otestují vaše manažerské schopnosti.

10. Benevento Calcio

Benevento Calcio i FC Girona, nováčci v italské Serii A, se postarali o jednu z největších fotbalových pohádek loňského roku, když se jim poprvé v historii podařilo probojovat do zmiňované Serie A. Jelikož se ale mluví o tom, že klub FC Girona bude převzat společností vlastnící Manchester City (City Football Group), tak se dá očekávát, že level obtížnosti nebude na takové úrovni, jako je tomu u Beneventa. 60ti tisícové město, průměrná návštěvnost kolem 8 tisíc fanoušků, hvězda týmu Amato Ciciretti mířící do Neapole, návrát z hostování dalších důležitých hráčů, kteří sehráli svou roli v postupu (George Puscas a Raman Chisbah), to vše dělá z Beneventa opravdu přenáročný úkol.

 

 

9. Aberdeen

Celtic zatím nemá ve Skotsku rovnoceného partnera, o což se pokusí znovuobnovený Glasgow Rangers, který bude v novém FMku ještě silnější a to zejména díky svému zázemí. Kdo nejvíce profitoval z jejich pádu byl jistojistě Aberdeen, který dokázal třikrát po sobě obsadit druhé místo za Celticem, což teď bude hodně těžké obhájit ba co víc, pokusit se o titul. Nahradit borce jako Jonny Hayes a Niall McGinn bude nadlidský úkol, kterému nepomůže ani fakt, že se rozpočet na přestupy bude pohybovat někde kolem 200 000 liber. Být tak konkurence schopný s Aberdeenem bude velmi náročné!

 

 

8. Hertha BSC

Je až s podivem, že největší Německé město Berlín nedokáže vyprodukovat konkurence schopný fotbalový tým. V konkurenci Bayernu, Dortmundu, Lipska, Schalke a dalších je pro Herthu opravdu obtížné se prosadit. Loni se jim podařilo skončit na překvapivém 6. místě, a proto se rozhodně chtějí letos porvat o Ligu Mistrů, která by jejich 75 000 stadionu jisttě slušela. Dokážete to se do milionářské soutěže s Herthou probojovat?

 

 

7. Blackburn Rovers

Každý fanoušek anglické Premier League si určitě vzpomene na lepší časy Blackburnu Rovers, který svého času patřil dokonce ke špičce anglie, když se jim podařilo vyhrát i anglický titul. Ty doby jsou však pryč. Vše začalo v roce 2010 převzetím klubu Indickou společnosti, která klub zadlužila, čímž napomohla pádu do Championship. Aby toho nebyblo málo, po pár letech Rovers jako první klub honosící se titulem mistra anglie spadli až do ligy třetí. Ubohý rozpočet, kádr pro třetí ligu, podivní majitelé, to je to, na co se můžete těšit, když převezmete trápící se Blackburn Rovers a pokusíte se je dostat zpět tam kam patří.

 

 

6. AC Milan

Dostat AC Milan zpět na vrchol je takřka každoroční výzvou. Zatímco Itálii ovládl Juventus, tak AC Milán čeká již 6 let na titul a často se jim nedaří ani kvalifikace do Evropských soutěží. Loňské umístění na 6. místě bylo tím nejlepším za poslední 4 roky, což hovoří samo za sebe. Kádr je však lepší než v posledních letech. Stavět můžete na mládí v podobě Donnarummy (pokud zůstane), Romagnoliho nebo Locatelliho. Tým však bude potřeba výrazně posílit.

 

 

5. Athletic Bilbao

Politika Bilbaa nikdy nepřestane nudit. Podepisovat můžete pouze hráče z Baskitska, což je pro vás jistě nelehký úkol. I přes toto omezení je však Athletic Bilbao čtvrtým nejúspěšnějším týmem historie Španělské ligy. Zároveň nikdy neopustili nejvyšší soutěž. Podaří se vám s Bilbaem atakovat ty nejlepší?

 

 

4. Parma

Poté co Parma zkrachovala a propadla se až do čtvrté ligy se nyní snaží o návrat na scénu. Aktuálně Parma bude válčit v Serii B a tím jejich cesta rozhodně nekončí. Dokážete dostat Parmu zpět k jejich zašlé slávě. Přeci jen patří k tradičním klubům Italské série A. 

 

 

3. Hamburg SV

Newcastle německého fotbalu, to je Hamburg SV. Poslední roky bojují o udržení v Bundeslize, loni se jim to podařilo o jediný bod. Obrovský stadion, jeden z nejúspěšnějších klubů historie, fanoušci - na to všchno se můžete těšit v Hamburgu, který by rád určitě mířil výše.

 

 

2. Sunderland

Po několika sezónách kdy Black Cats přežívali v Premier League, hráli silový fotbal na který se nedalo dívat a celkově je vždy udržení stálo hrozně sil, jsou "konečně" ve druhé lize. Zároveň to nevypada, že by Sunderland měl jít hned tak zpět do Premier League. Už teď přišli o Jordana Pickforda, pravděpodobně je opustí nejlepší střelec Jermain Defoe a další odchody se dají také očekávat. Dokážete se Sunderlandem zázrak a vrátíte se mezi elitu?

 

 

1. AS Saint-Etienne

Jeden z nejúspěšnějších týmu v historii Francouzské nejvyšší soutěže. Ve své historii získali 10 titulů a v 70´letech patřili k největším Evropským klubům, nyní to však již dlouhou dobu není to co to bývalo. Podobný spící gigant je určitě i Marseille, Saint-Etienne bude ale ještě větší oříšek. Ono konkurovat PSG a Monacu, především co se rozpočtu týče, je nereálné. Jak si s tím dokážete poradit vy?

 

Football Manager 2018

Vydavatelé: Sega
Vývojáři: Sports Interactive
Žánry: Simulátory, Sportovní

Datum vydání

10. listopadu 2017 - PC
10. listopadu 2017 - Linux
10. listopadu 2017 - Mac
10. listopadu 2017 - SteamOS
TOP komentáře
Úžasná, skvělá hra kdy jsem hrál, doporučuju koupit, fakt super, opravdu doporučuji
Úžasná, skvělá hra kdy jsem hrál, doporučuju koupit, fakt super, opravdu doporučuji
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.