Google ukázal budoucnost hraní

Již 5. října mohli někteří hráči vyzkoušet beta verzi nové služby od Googlu. Tehdy se ještě jmenovala Project Stream a mohli jste si na ní vyzkoušet Assasin's Creed Odyssey. 19.3 Nám Google ukázal, jak si tuto službu nadále představuje. Jmenovat se bude Stadia a slibuje si revoluci v herním průmyslu.

Hraní na všech zařízeních

Google oznámil, že se nám ukáže na letošní GDC (Game Developers Conference) a hned bylo jasné, že se bude jednat o něco spojeného s Projektem Stream, což se ukázalo jako pravdivé. Tato nová služba od Googlu nám nabídne hned několik zajímavých možností hraní. Pokud se třeba budete dívat na gameplay nějaké hry, objeví se na konci videa tlačítko "Hrát hru", které vás do 5 sekund dostane do hry. Nebudete však hrát pouze na počítači. Stadia bude dostupná i pro tablety, Google Chromecast a dokonce i mobily. Všechny hry si tak zahrajete na kterékoliv platformě nezávazně na jejím výkonu. 

Budoucnost vypadá slibně

Hned při představování této služby nám Google ukázal také, že již všechno funguje, jak má. Viděli jsme službu na nevýkoném počítači, tabletu, mobilu i televizi. Na všech těchto zařízeních se Stadia spustila téměř okamžitě s rozlišením až 4k (později i 8k) na 60 FPS. Gameplay vypadal opravdu pěkně bez sekání. Díky tomu má Stadia poměrně velkou šanci překonat konzole, protože můžete hrát jednoduše kdekoliv. Jediné, co může službu potopit, je cena, kterou nám Google zatím nesdělil. Nevíme také, jaké hry budou na Stadii hratelné. Na pódiu v San Francisku se ukázali hry jako Assasin's Creed Odyssey, RiME a Doom. 

Brzké vydání

Google nám také ukázal, že se chystá spustit službu již letos, ale pouze v Kanadě, USA, Velké Británii a některých dalších zemích Evropy. K hraní si budete moci koupit speciální ovladač od Googlu, který vypadá opravdu pěkně, bude dostupný ve třech barvách a má dvě další tlačítka, snímek obrazovky a Google Assistenta, který vám umožní najít si návod, jak dokončit úkol, se kterým si zrovna nevíte rady. Celý tento projekt by mohl být opravdovou revolucí ve hraní. Je však na Googlu, jak se s tím teď ještě popere.

Zdroj: Google

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.