Kdy se můžeme těšit na PlayStation 5? A ovlivní Project Scorpio cenu PS4?

Rok 2016 byl pro společnost Sony tím nejlepším co se PlayStation 4 týče a to hlavně finančně. Nemůžeme se tak divit množícím se zprávám o tom, že společnost má ohledně konzolí velké plány. Nová konzole, která pravděpodobně ponese jméno PlayStation 5 by měla být oznámena do konce letošního roku a zároveň by se tak mohla výrazně snížit i pořizovací cena aktuální PS4.

PlayStation 5 příští rok?

PS4 vyšlo v roce 2013 a dle Damiana Thonga, analytika z Macquarie Capital Securities, by novou konzoli mohla společnost uvést v půlce příštího rok. Nejedná se tedy o oficiální informace, ale spíše predikci. Pokud by tomu tak ale bylo, můžeme v poměrně blízké době čekat oznámení od Sony. 

Hráči se zároveň mohou těšit na výrazné zlevňování aktuální konzole. Po výsledcích z roku 2016 společnost oznámila, že jejím cílem je více než 18 milionů prodaných kusů v rámci fiskálního roku 2017, čehož by nejspíše s aktuální cenovou hladinou nedosáhli, a proto se i spolu s oznámením nové konzole dá očekávat zajímavé snížení ceny. Prodeje PS4 by dokonce mohly atakovat nejúspěšnější konzoli od Sony, PlayStation 2. Dle vícero predikcí se prodejům této konzole přiblíží, ale pravděpodobně je nepřesáhnou.

Reakce na Xbox Project Scorpio?

Když vezmeme v potaz plánované vydání nové konkurenční konzole Xbox Project Scorpio, zdají se veškeré předpoklady o PS5 více než reálné. Microsoft na trh uvede svou novinku, která je výkonější než PlayStation 4 Pro, takže se dá očekávat výrazná reakce ze strany Sony. 

Project Scorpio bude plně představen na letošní E3, včetně kompletní specifikace a release date. Dočkat bychom se mohli již letos (možná i v létě). Dá se však očekávat, že Sony zareaguje výše zmiňovaným výrazným snížením ceny PS4 tak, aby co nejvíce eliminovali prodeje nové konkurenční konzole. 

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.