Konami získalo exkluzivní smlouvu s Juventusem

Italský fotbalový gigant, který nedávno získal hvězdného portugalského hráče Ronalda, se dohodl na partnerství s Konami, tvůrcem Pro Evolution Soccer, jež způsobí to, že Juventus bude v roce 2020 pouze v PES a nikoliv ve FIFě. 

 

Fifa má letos smůlu

Tato smlouva mezi Konami a Juventusem znamená pro EA velké komplikace, protože nebude moci mít Juventus ve FIFA 2020. Místo něj tak bude tým jménem Piemonte Calcio, jemuž EA vytvoří jiné dresy a znak, hráči však zůstanou stejní a budou také mít aktualizované statistiky podle jejich průběžné formy v zápasech. Je to tak poprvé po dvaceti letech, co se "stará dáma" neukáže ve FIFě

 

Není to pouze na rok

Smlouva však netrvá pouze jeden rok, nýbrž dokonce tři, není ale vyloučeno, že se poté ještě prodlouží. Pokud jste fanoušci FIFy a Juventusu, máte tak minimálně na tři roky smůlu. Podobný problém s licencováním týmů má také PES, kde se např. Chelsea jmenuje London FC a Manchester City Man Blue. Touto smlouvou dostane Konami přístup ke jménu Juventus, dresům, stadionu Allianz Stadium, ale také si udělali 3D sken celého těla všech hráčů Juventusu, což zajistí maximální podobnost hráčů

 

FIFA vs PES

Tento spor trvá již přes dvě dekády, přičemž každá "fanbase" se většinou drží svého oblíbeného titulu a ten druhý je pro něj navždy zapovězen. Zatím byla pokaždé ve vedení FIFA, což se nejspíš v nejbližší době nezmění. FIFA si vždy zakládala na téměř všech licenzovaných hráčích a týmech, zatímco PES vsázela hlavně na gameplay. Po této dohodě je však možné, že začne boj mezi těmito odvěkými rivaly o získávání licenzí na nejznámější týmy. FIFA určitě nechce zůstat pozadu, proto oznámila partnerství s vítězem Ligy mistrů Liverpoolem, jemuž letos skončila smlouva s Konami.

 

PES 2020 vychází 10. září pro PC, Xbox One a PS4. 

 

Zdroj: bbc.com

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.