Na nové konzole si budeme muset ještě počkat

Již pár týdnů kolují na internetu zvěsti o dvou nových verzích Nintendo Switch. Konkrétně má jít o jednu levnější verzi a jednu dražší. Nyní se však dozvídáme, že Nintendo nám na E3 žádné nové konzole neukáže. Podobně to je u Sony, které potvrdilo, že pracuje na PS5, dočkáme se ho však nějdříve v půlce roku 2020.

 

Nintendo

Ředitel Nintenda, Shuntaro Furukaw, sdělil reportérům Bloomergu, že "společnost neustále pracuje na novém hardwaru a ukážeme jej, až bude připraven k prodávání. Nemáme v plánu ukázat novou verzi Switch na letošním E3." 

 

Sony

Poté, co společnost překvapivě na začátku měsíce prozradila, že chystá novou konzoli, měli jsme plno otázek o tom, kdy konzole spatří světlo světa či kolik bude stát. Nyní jsme zjistili, že konzoli ještě neuvidíme minimálně 12 měsíců. Víme však také, že PS5 bude podporovat až 8k, zpětnou kompabilitu a že již několik studií vyvíjí hry. O komponentech toho však zatím téměř nic nevíme, neboť Sony drží vše "pod pokličkou".

 

Microsoft

Microsoft samozřejmě nechce zůstat pozadu poté, co prohrál boj s nynější generací konzolí. Nejspíš momentálně pracuje na Xbox Project Scarlett, o kterém bychom se měli dozvědět někdy v létě letošního roku. Můžeme také čekat, že se na E3 objeví první hry pro tuto konzoli.

 

Zatím jsou konzole představovány většinou ve třetí čtvrtině roku, blíže k vánočním svátkům, spíše než v létě. Nové generace konzolí bychom se tedy měli dočkat někdy na podzim roku 2020. Jsme zvědaví, jak se vše nakonec vyvrbí, jelikož by to mohl být jedna z posledních generací konzolí, protože Microsoft, Google i Apple se naplno pouší do stream gamingu, díky jemuž si budeme moci zahrát AAA hry i na mobilech.

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.