Nejlepší počítačové hry roku 2020, 2019, 2018

Některé tituly velký ohlas nevzbudí, o jiných se mluví naopak hodně a jejich názvy skloňují fanoušci i recenzenti. Které hry byly podobnými trháky uplynulých let a které si zaslouží postavit do čela žebříčku letos?

Nejlepší hry 2020 

Mafia: Definitive Edition

I rok 2020 byl bohatý na remaky, což dokazuje i oblíbená Mafia. Středoevropský trh je poměrně malý a v Česku svého času tato hra znamenala průlom. Teď přichází slavná akční hra v novém kabátě a se zmodernizovaným scénářem. V hlavní roli české legendy se představuje gangster Tommy Angelo, bývalý taxikář. Přepracovaná hra má co říci nejen původním fanoušků, ale i současné generaci hráčů. A to především perfektně navrženými misemi, u nichž potěší i design.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Valorant

Free-to-play multiplayerová hra patří k novinkám na herním trhu. Akčnímu počinu bylo vytýkána až přílišná podobnost s populárním Counter-Strikem. Upřít jí však nelze mimořádnou chytlavost. Ve hře se ocitnete v kůži speciálního agenta. Hraje se na kola a základní cíl je prostý: Ubránit nebo položit bombu. Každá postava současně disponuje unikátními schopnostmi. Ani to není originální nápad, Valorantu to na působivosti neubírá. 

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Assassin's Creed: Valhalla

Akční hra se odehrává v historických kulisách a navazuje na úspěšnou sérii Assassin's Creed. Pokračování nás tentokrát zanese do světa Vikingů, s historickou věrností si ovšem hlavu neláme. Ničemu to nepřekáží, jak potvrdily první zkušenosti, rozsáhlý svět vás pohltí na několik desítek hodin. Označován bývá tento počin za dokonce nejlepší díl celé ságy. Vaším úkolem v něm bude zdecimovat své nepřátele, ulovit si válečnou kořist a hlavně si zajistit věčnou slávu ve Valhalle.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Doom: Eternal

Další legenda na seznamu, to je Doom: Eternal. Ta se pokouší restartovat původní akční hru, která se stala pomyslným praotcem first person stříleček. Opět si budete muset poradit s invazí démonických monster. V duchu moderních her však s bohatým arsenálem vylepšených palných zbraní. Je libo například dělo s plamenometem?

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Half-Life: Alyx

Děj je zařazen mezi Half-Life a Half-Life 2. V jeho středu stojí krásná Alyx Vance. O Half-Life: Alyx se mluvilo dost, jedná se o titul, který původně využíval virtuální realitu, nakonec se však fanoušci dočkali i verze bez ní. Když k tomu přidáme vydařený příběh s působivou atmosférou, máme tu horkého kandidáta na jednu z nejlepších her roku 2020.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Nejlepší hry 2019

Red Dead Redemption 2

Rok 2018 se nesl ve znamení akčních adventur, jak dokládá i Red Dead Redemption 2. Úspěšná hra se stala pokračováním westernové akce z roku 2010 a na PC dorazila až v roce 2019. Pokud jste si v dětství hráli na indiány, vizuálním zpracováním herního světa budete okouzleni. Dobrodružný příběh velmi dobře funguje: Ocitáte se v kůži bandy desperátů. Ta si na onu kůži musí dávat nadmíru dobrý pozor, jestliže o ni nehodlá přijít. Z rozsáhlého světa plného přestřelek budete nadšení.

Metro Exodus

Příběh hry je postavený na motivech románu spisovatele Dmitrije Gluchovského. Hlavními klady této hry jsou především propracovaný herní svět. Nejedná se tedy jen o střílečku, během dění budete mít dost příležitostí k prozkoumávání světa. Realističnost postapokalyptické ruské divočiny je vysoce působivá a hra je do detailů dotažená rovněž po technické stránce. Jedinečná atmosféra vás doslova pohltí.

Resident Evil 2

Resident Evil je na hororové scéně pojem. Lze bezmála ikonickou hru ještě vylepšit? Soudě podle Resident Evil 2 rozhodně ano. Čeká na vás vytříbené grafické zpracování a dechberoucí atmosféra. Hra tak potěší fanoušky původní série, je ale dobrou zprávou, že velmi dobře funguje rovněž samostatně. V hlavní roli se představuje policista Leon Kennedy a studentka Claire Redfield. A partička poněkud krvelačných monster.

Call of Duty: Modern Warfare

Jízda jménem Call of Duty pokračuje už číslem 16. Legendární střílečka navazuje na vysoce úspěšný čtvrtý díl. Nabídne vylepšené zbraně, propracovaný systém střelby i kvalitně navržený multiplayer. Silnou stránkou hry je i příběhová kampaň. Grafika i zvuk jsou na špičkové úrovni a podařilo se do hry dostat i náležitě temnou atmosféru. Call of Duty: Modern Warfare se nebojí vyloženě šokovat.

Sekiro: Shadows Die Twice

Akční RPG, úspěšný počin loňského roku, nás přenese do prostředí japonských samurajů. Recenze jej označovaly doslova za samurajský trenažér. Vysoká obtížnost této hry je cílená. Dějová linka je podaná poměrně přímočaře, nijak jí to však neubírá na působivosti. Mladý šinobi se hodlá pomstít únoscům lorda Kura, dědice trůnu, jehož měl ochránit. Je přitom ochoten obětovat dokonce i vlastní život. Hra se může pyšnit velmi mrazivou atmosférou.

 

Nejlepší hry 2018

Far Cry 5

Úspěšná akční střílečka je pokračováním populární série Far Cry. Zejména příběhem na své neméně populární předchůdce zdárně navázala. Čeká na vás zodpovědný úkol v podobě snahy zneškodnit členy sekty s veskrze poetickým názvem Rajská brána. Hlavní devizou této hry je otevřený svět, ve kterém vás čeká mnoho možností zábavy. Ten dostal podobu amerického venkova. Potěší i možnost kooperace.

Assassin’s Creed Odyssey

Druhý zástupce akčních her v našem žebříčku má historický nádech. Tato adventura je už jedenáctým dílem známé počítačové hry Assassin’s Creed série. Podstata zabijácké série zůstala nezměněna, tentokrát se však přesunete do starověkého Řecka, konkrétně až do období peloponéských válek. Příběh vás vtáhne na mnoho desítek hodin. Sázka na osvědčený princip se v tomto případě vyplatila.

Return of the Obra Dinn

Opět se jedná o adventuru, tentokrát si však na své přijdou vyznavači tajemna a detektivních zápletek. Logická hra se může chlubit především unikátně zpracovanou grafikou, čímž si právem vysloužila post mezi nejlepšími hrami roku 2018. Nezklame ani příběh, který přichází s řadou nových mechanismů. Společně s titulním hrdinou se tak vydáte na tajemné pátrání po osudu posádky z lodi Obra Dinn.

Kingdom Come: Deliverance

Své želízko v ohni špičkových her mají i Češi, a to právě v podobě Kingdom Come: Deliverance. Předcházela ji pověst nejočekávanějšího tuzemského titulu poslední dekády. Dlužno dodat, že právem. RPG se odehrává v kulisách středověké Evropy, v Čechách tou dobou zuří konflikt mezi králem Václavem IV. a jeho bratrem Zikmundem. Hrát budete z pohledu první osoby. Unikátní je špičková grafika i netradiční pojetí, ve kterém například nenajdete nadpřirozené jevy.

Age of Empires (Definitive Edition) 

Pro fanoušky kultovní ságy Age of Empirem byl titul Definitive Edition splněným snem. Remasterovaná verze se dočkala některých vylepšení, zahrát si tak můžete dokonce ve 4K rozlišení. Někteří slavné realtimové strategii vyčítali, že nepřinesla nic nového, jiní jsou spokojeni: Je to Age of Empires tak, jak ho známe a máme rádi. Ve hře na vás čekají téměř tři desítky zábavných kampaní.

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.