Nintendo přichází o svého prezidenta

Ředitel a zároveň provozní ředitel Amerického Nintenda Reggie Fils-Aime nyní odchází a na jeho pozici ho vystřídá Doug Bowser, který doposud zastupoval funkci vedoucího prodeje a marketingu. Fils-Aime prý společnost opouští, aby měl více času na manželku a děti.

Fils-Aime vstoupil do firmy v roce 2003 jako výkonný viceprezident prodeje a marketingu, a poté byl v roce 2006 jmenován ředitelem. Fils-Aime byl v Nintendu u zrodu úspěšných konzolí jako Wii, 3Ds nebo nejnovějšího Switche, byl zde ale také u méně úspěšného Wii U.

 Reggie byl u hráčů velice oblíbený a bylo o něm vytvořeno hodně memes. Svou nejznámější a u fanoušků nejoblíbenější větu pronesl již na své první E3 jako jeho úplně první větu ve své funkci: “My name is Reggie. I’m about kickin’ ass. I’m about takin’ names. And we’re about making games.”, což v překladu znamená: „Mé jméno je Reggie. Jsem tu, abych všem nakopal zadky. Budu tady teď dominovat. A jsme tu, abychom tvořili hry.“

Po Reggiem přebírá žezlo neméně zkušený Doug Bowser, který již pro Nintendo pracuje čtvrým rokem a předtím byl u společností jako Procter & Gamble nebo i Electronic Arts. Jeho jméno se mimochodem shoduje se jménem hlavního padoucha Mario her, Bowsera. „Kdo jiný by po mně měl převzít Nintendo, než chlap se jménem Bowser.“, poznamenal vtipně Fils-Aime ve videu na sociálních médiích.

 

Zdroj: polygon.com

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.