Nová služba od Googlu pro hráče

Technologický gigant Google se nyní nejspíš pouští i do herního odvětví. Na vývojářské konferenci GDC, která proběhne 19. března, bylo oznámeno odhalení nového projektu od Google, který má mít něco společného s gamingem. Tento tajemný projekt s názvem Project Stream vám umožní streamovat hry ve vašem prohlížeči. Nic ale zatím není jisté. 

Google posledních 6 měsíců pracuje na nové službě Project Stream, kterou již mohli někteří beta testeři vyzkoušet. Vše, co jste potřebovali byl Google Chrome, na kterém se vám streamovala hra Assasin's Creed Odyssey ve FullHD rozlišení na 60 FPS. Podle těch, kteří měli možnost si tuto službu vyzkoušet byla hra překvapivě hratelná a téměř bez "lagů".To je však zatím vše, co o tomto projektu víme. Nyní se Google nejspíš chystá odhalit více, protože se objeví na Game Developers Conference.  

Jak ale bude tato nová služba vypadat? To zatím nikdo pořádně neví. Je dokonce možné, že by se hry streamovaly na Google Chromecast, který si jednoduše připojíte k televizi. Byl by to podobný koncept, který již využívá Nvidia Shield. Pokud by to však fungovalo, bylo by to mnohem finančně přístupnější než Shield, který dnes seženete za 6 000 kč, zatímco Chromecast lze koupit kolem tisícikoruny, což je již poměrně velký rozdíl. Ke Chromecastu byste si pak pouze koupili nějaký gamepad a mohli byste hrát prakticky na jakékoliv obrazovce. Zde se však nabízí otázka, zda by Chromecast zvládl streamovat hry v rozlišení 1080p a zda by se hra příliš nesekala. Vše se dozvíme již za měsíc, 19. března.

Zdroj: theverge.com

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.