Nová verze Nintendo Switch

Tak jsme se konečně dočkali. Po několika měsících spekulování na internetu nám Nintendo ukázalo očekávanou novou verzi úspěšné konzole Nintendo Switch. Nyní se rozrůstá rodina této konzole o méně výkonný model Nintendo Switch Lite s méně funkcemi, zato je však levnější o 100 dolarů (2500 Kč).

 

Budete si muset vystačit s handheldem

Nintendo Switch Lite oproti svému lepšímu "bratrovi" ztrácí své hlavní funkce, a to ty "switch". V balení nedostanete dock, takže nebudete moci Switch Lite "switchnout" na televize. Navíc Switch Lite postrádá také Joy-Cony, které jsou nyní napevno připevněné ke konzoli. Kvůli tomu tak nebudete moct hrát některé hry a využívat Nintendo Labo. 

 

Horší HW konfigurace

Kromě výše zmíněných chybějících funkcí bude Switch Lite disponovat také menší výškou (3.6" oproti 4" Switch), menší délkou (8.2" oproti 9.4" Switch) a menším displejem (5.5" oproti 6.2" Switch), bude však lehčí (280 gramů oproti 400 Switch) a déle výdrží s baterkou (3-7 hodin). 

 

Nintendo Switch Lite bude v obchodech 20. září 2019 ve třech barvách, žluté, tyrkysové a šedé, za 6000 Kč.

 

Zdroj: nintendo.com

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.