Pokračování v kauze s Loot boxy

Nedávná kontroverze, týkající se poslední vydáne hry studia EA ohledně Loot boxů, které byly v Belgii prohlašény za hazardní hru, byla kopancem do sršního hnízda. K Belgii se přidala i Havaj a vydavatel ze studia EA, tyto prohlášení označuje jako predátorské praktiky. První Evropskou zemí mimo Belgii, která se chce této kauze podívat na zoubek je Francie, když její senátor Jerome Durain poslal dopis organizaci ARJEL, která má za úkol regulovat online gambling.

Durain ve svém dopise chválí vývoj a pokrok v oblasti videoher, a konstatuje, že považuje mikrotransakce a zvláště lootboxy pro děti škodlivé. zatím nepožaduje přímé právní kroky nebo předpisy, ale navrhuje, aby byla zajištěna ochrana spotřebitelů a samoregulace v herním průmyslu a to zejména s odkazem na použití Loot boxů v Battlefront 2, které za utracené peníze pomáhájí hráčům se stát silnějším, než ti, kteří peníze neposilají. Senátor souhlasí s Belgickou vládou a říká že Lootboxy připománají hazardní hry.

Durain kontaktoval také organizace SELL (francouzská advokátní skupina pro spotřebitele) a SNJV (francouzská advokátní skupina pro herní průmysl).

 

vlajka Francie

 

Star Wars: Battlefront 2

Vydavatelé: Electronic Arts
Žánry: FPS, Adventury

Datum vydání

17. listopadu 2017 - Xbox One
17. listopadu 2017 - PlayStation 4
17. listopadu 2017 - PlayStation 4
17. listopadu 2017 - PlayStation 4
17. listopadu 2017 - PC
17. listopadu 2017 - Xbox One
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.