Představen nová konzole

Již se pomalu blíží konec stávající generace konzolí, a tak se dostává na povrch pár novinek o nadcházejících modelech. Tentokrát nám Microsoft představil na letošní E3 svoji novou konzoli, provizorně pojmenovanou jako Project Scarlett. Dále jsme se dozvěděli také základní specifikace a dokonce i přibližné uvedení do prodeje.

 

Kdy bude nový Xbox na prodejních pultech?

Prázdniny roku 2020. Microsoft postupuje stejně jako u Xbox One, takže se o Projektu Scarlett dozvíme vše nejspíš až na E3 2020. Microsoft si bude muset dát pozor, aby to nedopadlo stejně, jako u stávající generace konzolí, kde na plné čáře prohrál proti Sony, jelikož svůj Xbox pojali jako set-top-box, což pro hráče není až tak využitelné.

 

Odhaleny technické specifikace

Microsoft mluvil o technických specifikacích poměrně dost. Pro hráče je však nejduležitější podpora 8K rozlišení, SSD disk (stejně, jako u PS5), díky němuž se hodně zrychlí loading time u her, a real-time ray tracing, což je v poslední době poměrně velké téma. Project Scarlett by měl podle Microsoftu být až 4x výkonnější, než Xbox One X.

 

Mluvilo se i o hrách

První hra, která vyjde na Project Scarlett bude Halo Infinite. Je tomu tak poprvé od původního Xboxu, kdy série Halo vychází jako startovní titul. Mělo by však také být hodně (ne-li všechny) her z Xboxu One a Xboxu 360, jelikož Microsoft chce mít všechny hry kompatabilní napříč všemi generacemi. 

 

Nyní můžeme Microsoftu jen držet palce, protože se pro ně kvůli Google Stadia nejspíš blýská na horší časy, takže Project Scarlett může být také poslední generace herních konzolí tak, jak si je pamatujeme.

 

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.