The Witcher 3: Wild Hunt - průvodce a návod

Obecné informace

Hra Zaklínač 3: Divoký hon má anglický název Witchter 3: Wild Hunt je hra RPG. RPG hra znamená, že hráči hrají za dané hrdiny a zaujímají role fiktivních postav, za které jednají. Zaklínač je tedy RPG videohra s otevřeným světem a jedná se o uzavření trilogie o Zaklínači. Vyvinuta a vydána byla 19. 5. 2015 společností CD Projekt RED a to na platformy Xbox One, PlayStation 4 a Microsoft Windows. Hra je dostupná také na Nintendu Switch a to od 15. 10. 2019. Vývoj celé hry stál 81 miliónů USD. Od svého vydání hra získala více než 250 ocenění Hra roku. Pro hráče se také stala obrovskou klasikou a každý správný hráč ji okamžitě chtěl mít a hrát. Kdo by nechtěl stát se profesionálním zabijákem všech možných příšer a vydat se na dobrodružství neuvěřitelných rozměrů. Hra má více než 100 hodin a nyní si ji můžete užít i s dalšími dvěma příběhovými datadisky (Srdce z kamene a O víně a krvi), které nabízejí dalších 50 hodin navíc. Podle vývojářů samotných není potřeba hrát díly předešlé, ovšem je to pro hráče doporučeno. Vaše rozhodnutí a volby, které ve hře vykonáte budou ovlivňovat celý příběh a okolní svět. Hlavní příběh i vedlejší úkoly můžete dokončit v jakémkoliv pořadí. Hra je namluvená anglicky a má české titulky.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Otevřený svět

 • Herní svět Zaklínače je 35x větší než díl předchozí
 • Rozmanitá je také příroda a okolní prostředí

Žijící svět

 • Z pohledu hráče je žijící svět obrovský a záleží pouze na hráči samotném jak hru svým rozhodnutím ovlivní a jakým směrem nechá hru plynout.
 • Ve hře je naprosto dynamický systém počasí
 • Naprosto reálný noční a denní cyklus

Boj

 • Jelikož je to RPG bojovník má velice taktický a dynamický systém
 • Systém přináší do hry nové taktické boje
 • Vlastní role mají samotné monstra a bestie, které se snaží přežít
 • Složitost útoku záleží na vybavení postavy a hráčově postupu ve hře
 • Systém vývoje postavy, umožňuje sledovat vliv statistik na hru
 • Nové funkce lovu a vyšetřování případů
 • Tutoriál je vestavěný tak, aby hráč o boji vše pochopil a do světa Zaklínače pronikl i začátečník

Nastavení grafiky hry

Nastavení grafiky je rozděleno do dvou částí.

 • Obecné – kde se nachází standardní položky jako je rozlišení, kvalita stínů, detaily textur atd.
 • Postprocessing – jedná se o dodatečné úpravy obrazu jako je vyhlazování hran, rozmazání atd.

Jako skvělý tah vývojářů se dá označit ten, že hru po změně detailů nepotřebujete restartovat.

Kdo je vlastně Zaklínač?

Ve hře je hlavní Zaklínač pojmenován jako Geralt. Zaklínač by se dal nazvat, jako nájemný zabiják příšer, monster či bestií. Jsou to mutanti, kteří jsou již od dětství trénováni, aby jejich schopnosti byli lepší než obyčejný člověk. Díky tomu se stávají odolnější a rychlejší. Dále také mají možnost používat vlastnost znamení. Jedná se vlastně o základní kouzla. Jejich život je mnohem delší, než život obyčejného člověka. Kvůli své mutaci jsou sterilní a nemohou mít žádné potomky. Po události, které se říká „Spojení sfér“ a po níž byli na svět přivedeny příšery, začali být zaklínači více nutní pro svoje schopnosti. Příšery se staly naprosto nekontrolovatelné a z tohoto důvodu byli Zaklínači vytvořeni jako obrana proti zlým monstrům. Byli vytvořeni ve školách Zaklínačů – Vlk, Griffina, Kočky a Zmije. Geralt se trénoval ve škole Vlka a školy byly postaveny pro to, aby byl usnadněn proces mutace a trénování nových zaklínačů.

Čarodějové a čarodějky

Ve hře se také objevují čarodějové a čarodějky a ty hrají ve hře naprosto zásadní a velice důležitou roli. Mají nesmírně velikou moc a díky tomu jsou velmi žádaní jako rádci v politice. Většina kouzelníků nemohou mít děti, tak jako Zaklínači. Kouzelníkem může být jak muž tak i žena, ale mnoho více vysoce postavených kouzelníků jsou právě ženy.

Zákon překvapení

Zvyk dodržovaný lidmi v zemi Zaklínače se nazývá „Zákon překvapení“. Pokud je jakýmkoliv způsobem zachráněn člověku život, tak jeho zachránce může požádat jako splacení dluhu zákonem překvapení. Zachránce může na základě toho požádat o „to co již vlastníš, ale nevíš o tom“. Může to mít velice mnoho významů, ale nejdůležitější ovšem je, že to také může znamenat neočekávané dítě. Toto dítě se stane vázané k tomu, kdo tento zákon použije. Zaklínači díky tomuto zákonu, protože jak víme nemohou mít děti, rozšiřují své řady. A právě díky tomuto zákonu, se další klíčová postava hry Ciri, stane vázaná k hlavnímu hrdinovi Geraltovi.

Postavy v Zaklínači 3

 • Hlavní hrdina Geralt z Rivie – Zaklínač vycvičen ve škole Vlka
 • Triss Merrigold – Mocná čarodějka, která je přítelkyně a milenka Geralta
 • Yennefer z Vengerbergeru – Další mocná čarodějka, jenž je klíčová postava a je jako matka pro Ciri, která je její učitelkou
 • Cirilla Fiona Elen Riannin – Zkráceně Ciri, je adoptivní dcera Geralta, jenž byla vycvičena v Kaer Morhen jako zaklínačka, ale nikdy nepodstoupila mutantní proces. Ciri je velice nadějná bojovnice a ještě mocnější čarodějka.
 • Marigold – Bard, zpěvák a nejstarší přítel Geralta, který ho následuje ve většině dobrodružství, aby mohl sbírat materiál pro svoje písně

Celkový návod hry

Doufám, že jsem Vám přiblížil to nejdůležitější co je potřeba vědět ke hře Zaklínač 3,. Pokud ovšem je potřeba jít více do hloubky, je dobré shlédnout rovnou videa s návodem hry, které jsou na těchto odkazech:

 

 

 

The Witcher 3: Wild Hunt

Uživatelské skóre: 95%
Vývojáři: CD Projekt RED
Žánry: Role-playing (RPG), Adventury

Datum vydání

19. května 2015 - PC
19. května 2015 - Xbox One
19. května 2015 - PlayStation 4
TOP komentáře
Jednoznačne najlepšie RPG ake zatial vyšlo.Príbeh čerpajúci z kníh je tu cítit na každom rohu. Ak ste čítali knihy tak vam to bude všetko do seba krásne zapadať.
Zaklínač je výborná RPG hra s nádhernou grafikou. Hlavní příběh je geniální, ale pokud jste se rozhodly splnit všechny vedlejší úkoly, které jsou mimochodem velice povedené a každý má svůj příběh, může...
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.