Top 5 stříleček pro PC, konzole a mobilní telefony

Většina vydavatelů her v dnešní době vydávána svoje hry z důvodu konkurence na všechny platformy jako jsou PC, PlayStation či Xbox. Proto se některé hry můžou v TOP 5 překrývat. Pojďme se tedy jako první podívat na střílečky, jenž se dají hrát na mobilních telefonech.

Top 5 pro PC a konzole

U těchto her není až tak oblíbená jedna přímo konkrétní dílová hra, jako spíše celkové série.

1. Mafia

Rozhodně musíme zmínit Mafii. Tato hra je nesmírně populární v celém světě. Je to akční, střílečka viděná pohledem třetí osoby. Mafie má vydány celkem 4 díly. Samozřejmě, že prvnímu dílu z roku 2002 od českých vývojářů Illusion Softworks se nedá nic říci. Tato hra zasáhla celý svět a to naprostým právem. Následovaly hry Mafie II a Mafie III. My se ovšem podíváme více na nejnovější díl což je předělávka první Mafie. Celý příběh se drží původní předlohy, což plno hráčů maximálně ocenilo. Stále je to vše o taxikáři Tomovi, jenž se náhodou připlete do mafiánské rodiny Salieriho. Ano maličké změny ve hře nalezneme, ale pointa zůstala stejná a to je nejdůležitější. Grafické zpracování hry je naprosto parádní. V poslední řadě musíme vypíchnout český dabing, ve kterém se vrátila většina známých hlasů.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

2. Call of Duty

Je herní série akčních stříleček, hraných z pohledu první osoby. První 3 díly, 5 díl a 14. díl jsou z prostředí 2. světové války. Ostatní díly se odehrávají ať už v blízké budoucnosti nebo současnosti. Hodnotit Call of Duty jako jednotlivé hry, to by jsme tu byli opravdu dlouho. Hra má neuvěřitelnou základnu fanoušku a patří mezi nejlepší střílečky všech dob.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

3. Battlefield

Jako další opět sérii her musíme rozhodně zmínit hry Battlefield (bitevní pole). Jako první vyšel díl pod názvem Battlefield 1942 a poslední prozatímní díl byl vydán Battlefield V. Všechny díly hry jsou převážně multiplayerové. Na singleplayerovou část se u hry až takový důraz neklade. Na co se ovšem klade důraz je skvělá taktická složka hry. Co kvituje obrovské množství hráčů je to, že si můžete zvolit pozici, kterou budete v týmu vykonávat. Proč tuto hru milují fanoušci a má velikou komunitu je naprosto jasné. Battlefield nabízí hráčům neuvěřitelné množství vojenské techniky.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

4. Counter Strike

Tyto hry pod názvem Counter Strike snad nemusíme ani představovat. Zkratku CS zná prostě každý. Je to jedna z nejlepších stříleček, jenž na trhu je. Mnoho lidí se bude přetahovat, která verze je nejlepší a nikdy se nikdo neshodne. V průměru hra sklidila hodnocení hráčů kolem 94% což už mluví samo za sebe.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

5. FarCry

Hra vyvinutá studiem CryTek tu prostě nesmí chybět. První hra byla vydána roku 2004 a následovaly díly 2,3,4 a v neposlední řadě díl 5 v roce 2018. V plánu vývojářů je Far Cry 6 na rok 2021 na což netrpělivě čeká plno lidí po celém světě. Tyto střílečky jsou velice dobře hratelné a těší se také velké základně fanoušků.

Vybrat si z těchto pěti je velice těžké, dalo by se říci i nemožné. Každý člověk má své zalíbení a svého jasného favorita. Ovšem každý správný milovník stříleček, by měl prostě vyzkoušet všechny a rozhodnout se sám. Všechny série, ať už byla některá z her dané série povedenější či ne mají svoje kouzlo a podle hodnocení si zaslouží být v TOP 5 nejlepších střílečkách.

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Top 5 pro mobilní telefony

1. Fortnite

Hra Fortnite je bezpochyby jednou z jedinečných, nejlepších a nejpopulárnějších stříleček pro mobilní zařízení. Princip této hry je naprosto jednoduchý „kdo přežije, vyhraje“. Budete spuštěn z oblohy na zem, kde se snažíte posbírat předměty, různé zbraně a pouštíte se do svých nepřátel. Tuto hru hraje obrovská komunita lidí po celém světě. Grafika hry je na mobilním zařízení trochu neohrabaná, ale je to z toho důvodu, že ve hře se nachází mnoho herních prvků. Účet můžete synchronizovat s ostatními verzemi hry, díky čemuž si udržíte veškerý vzhled a jiný obsah, který jde odemknout. Hru si musíte nainstalovat přímo přes Epic Games. 

2. Hitman:Sniper

Tato hra je od vývojářské společnosti Square Enix. Zaměřuje se spíše na trpělivost hráče, ale zařadit ji sem rozhodně musíme. Vaším úkolem je jakož to, odstřelovač, který je posazen úplně mimo dohled ostatních, zabít cíl bez jakéhokoliv vyvolání poplachu. Hra má celkem 150 misí a existuje velké množství způsobů jak dané mise splnit. Hitman má také kromě hlavní kampaně vedlejší skryté mise, výsledkovou tabuli a odstřelovací pušky k odemknutí. Hra rozhodně patří mezi nejlepší střílečky.

3.PUBG Mobile a PUBG Mobile Lite

PUBG Mobile je rozhodně další bitevní střílečka, která patří mezi nejpopulárnější pro mobilní zařízení. Z letadla padnete na ostrov, kde poberete zbraně, vozidla, vybavení a pustíte se do hry. Cílem je být poslední přeživší osobou na ostrově. Verze PUBG Mobile je pro 100 lidí a verze PUBG Mobile Lite pouze pro osob 50 (lépe funguje pro méně výkonné mobilní telefony). Jestliže se vyžíváte spíše v realističtějším zážitku před arkádovým je PUBG Mobile jasnou volbou číslo jedna. Hra je k dispozici na Google Play.

4. Dead Effect 2

Je klasická střílečka ve stylu sci-fi. Předchůdcem této hry byla střílečka Dead Effect, která byla jednou z prvních kompetentních stříleček na mobilní telefony. Hra je vybavena skvělou grafikou, mnoha padouchy, kampaní o délce 20 hodin s vedlejšími úkoly pro jednoho hráče, mnoha různými zbraněmi, jenž můžete sbírat a vylepšovat. Vývoj postavy je ve stylu RPG. Dead Effect 2 je hra pro hráče, kteří chtějí hrát více než jen střílečku.

5. Modern Combat 5

Modern Combat 5 prostě nemůže chybět v TOP 5. Obrovská komunita hráčů a naprosto skvělá grafika, dělá ze hry jednu z nejlepších. Hra se dá hrát pro více hráčů, ale také je tu k dispozici klasická oblíbená kampaň. Můžete si vybrat z šesti možných tříd, kdy každá třída má své výhody a vlastnosti. Je to moderní a originální mainstreamová střílečka pro mobilní zařízení. 

Nevybrali jste? Nezoufejte, podívjte se jaké nejlepší hry na pc srovnal web Testado.cz

Mafia

Uživatelské skóre: 95%
Vývojáři: Illusion Softworks
Žánry: FPS, Adventury

Datum vydání

28. srpna 2002 - PC
4. února 2004 - Xbox
12. března 2004 - PlayStation 2
TOP komentáře
Co více říct. hra dětství! Na rok 2002 úžasný dabing, grafika, fyzika, soundtrack. Scénář byl úžasný a na to, jaká je to klasika, není více třeba dodávat. "Víte, svět se neřídí zákony na papírech, svět...
Za mě jedna z nej her. Na tomhle vyrostla generace ještě v celku normálních lidí. Dnes si asi mladí hráči jen tak mafii 1 nezahrajou. Radši se pustí do lepších a graficky propracovanějších her ( nebo minecraftu...
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.