Tvůrci Darksiders koupili české studio Warhorse

THQ Nordic oznámilo akvizici českého herního studia Warhorse, stojící za titulem Kingdom Come: Deliverance za neuvěřitelných 1.1 miliardy českých korun (43 mil. euro). Herní studio Zdeňka Bakaly tak dostává nové příležitosti ve zkušenějším rakouském studiu, které stojí za tituly jako Darksiders I, II, III, theHunter: Call of the Wild nebo Wreckfest.

Warhorse jsou v dobrých rukách

THQ Nordic v poslední době nakupovalo hodně studií produkujících PC hry. V loňském roce získalo například německé studio Koch Media (Metro, Saints Row, Dead Island) a nyní se k nim přidává i české studio Warhorse, které začínalo jako nezávislé herní studio. Jejich zatím jediná hra, Kingdom Come: Deliverance, si ze začátku musela vydělat jako crowdfundingová hra, na Kickstarteru získala přes 1 mil. liber. Po vydání hra získala velice dobré hodnocení a k dnešnímu dni prodala již více než 2 miliony kopií.

Jak se to českého studia dotkne?

Lars Wingefors (zakladatel THQ) konstatoval, že THQ Nordic ponechá českému studiu velkou míru nezávislosti. Ve společnosti navíc zůstávají nejdůležitější členové Vávra (Mafia), Klíma (UFO) i ředitel Warhorse Martin Frýdvaldský. Studio již dokonce potvrdilo, že vzniká drůhý díl Kingdom Come, který však bude vydán až na příští konzole. 

Vstup do rodiny THQ Nordic je pro nás významný milník. Začali jsme jako malý start-up s hrstkou zaměstnanců, kteří měli dost nadšení na to, aby se připojili k tomuto náročnému projektu... Věříme, že spolupráce s THQ Nordic nás opět posune dál v naší misi, jejímž cílem je přinést vzrušující hry našim zákazníkům a rozšířit hranice herního průmyslu," uvedl Frývaldský.

 

Zdroj: doupe.zive.cz, games.tiscali.cz

Kingdom Come: Deliverance

Uživatelské skóre: 85%
Vývojáři: Warhorse Studios
Žánry: Role-playing (RPG), Adventury

Datum vydání

13. února 2018 - PlayStation 4
13. února 2018 - PC
13. února 2018 - Xbox One
13. února 2018 - Xbox One
TOP komentáře
Je to těžké, hra budí emoce a poměrně rozděluje. Já patřím však celkově k fanouškům toho, co se Vávrovi s jeho týmem podařilo v tom našem malém rybníčku vytvořit. Rozsahem scénáře opravdu monstrózní práce,...
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.