Válka mezi Slightly Mad a EA. "Chtěli nás zničit", říká šéf Project CARS

S poměrně ostrou rétorikou přišel Ian Bell, šéf Slightly Mad (tvůrce Project CARS), když označil EA za bastardy, kteří jeho studio chtěli zničit a málem se jim to i povedlo. EA na kritiku zatím nereagovalo a dost možná reagovat ani nebude.

Celá nevraživost vznikla v době, kdy Slightly Mad vytvořili pro Electronic Arts úspěšné tituly Need for Speed Shift a Shift 2. Následně dle Bellových slo za ním z EA přišli s tím, že mu dají 1,5 milionu dolarů, když pro ně udělají i třetí pokračování, ale zároveň chtěli závazek, že v té době nebudou spolupracovat s žádným dalším vydavatelem. Poté co na tuto nabídku přistoupili, najali řadu vývojářu a kompletně se připravili na tvorbu nového titulu, se pár dní před zahájením výrobního procesu v EA rozhodli, že Shift 3 se realizovat nebude.

Sligtly Mad tak zůstali bez peněz i domluvených zakázek a potáceli se na hraně přežití. Ian Bell se nechal slyšet, že vše bylo cílené, promyšlené a že EA pouze chtělo ukrást jejich technologii. Naštěstí se studio nepoložilo a skrze crowdfunding mohli zpracovat velmi rozsáhlý titul Project CARS, ke kterému se již brzy dočkáme pokračování. 

 

 

Project CARS 2

Vývojáři: Slightly Mad Studios
Žánry: Simulátory, Závodní

Datum vydání

22. září 2017 - PlayStation 4
22. září 2017 - PlayStation 4
22. září 2017 - PC
22. září 2017 - PlayStation 4
22. září 2017 - Xbox One
TOP komentáře
Doufam, ze to nebude tak hypovane jako PC1..pac tam se clovek az moc tesil na zazrak, ktery prisel jen ze 70 procent...
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.