Výzkum EU prokázal, že mezi pirátstvím a prodejností není souvislost

Průzkum započal již v roce 2013 a byl dokončen 2015. Výsledky ovšem nebyly takové, jako by úředníci z Buselu čekali, a tak se doteď nedostali na světlo světa. To změnila až německá politička Julia Reda.

Průzkum nesledoval pouze pirátství v rámci herního průmyslu a zároveň jsou data již několik let stará, ale i tak jsou výsledky velice zajímavé. Prokázalo se totiž, že pirátství zásadně neovlivňuje prodejnost. Je to zejména díky tomu, že ti co si stahujou pirátské verze, by si daný obsah nikdy nekoupili. Menší skupinou jsou pak zejména mladí, kteří ještě nemají své finance, ale v budoucnu se často svůj přístup mění. 

Co se čistě her týče, tak se dokonce zdá, že pirátství hrám pomáhá a to zejména díky nelegálním online transakcím a díky faktu, že v rámci pirátské verze nemají přístup k nějakému obsahu a nakonec si hru, která je chytne i koupí.

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.