Xbox One představuje novou technologii, která ušteří místo na harddisku

Dávno jsou pryč ty doby, kdy se Vám hra vešla na 10 disket. Čím jsou hry kvalitnější a objemější, tím také narůstá jejich kapacita a to bude postupně větší a větší problém zejména pro konzolové hráče. 

Částečně se to nyní pokouší vyřešit Microsoft ve své konzoli Xbox One. Nový systém, který nese název Intelligent Delivery, by měl ušetřit místo na vašem disku i dobu, která je nutná pro download. Uživatel bude stahovat pouze to, co k hraní opravdu potřebuje, nikoli kompletní balíček. Nebudou se tak například muset stahovat datové podklady pro 4K rozlišení, pokud to nebude nutné nebo se vám hra stáhne pouze ve vašem jazyce (ostatní si budete moct stáhnout později), což se bude týkat jak textových souborů, tak audia.

Nelze přesně říct, kolik místa ušetříme, protože to bude záležet na daném titulu. Velký přínos by to mělo mít u sportovních her, kde například komentář tvoří podstatnou část dat. U stříleček jako BF nebo CoD si například stáhnete pouze single nebo multiplayer, který budete moct následně smazat a stáhnout druhou část. 

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.