Alan Wake

Datum vydání zobrazit vše

18. května 2010 - Xbox 360
16. února 2012 - PC

Popis hry

Akční hra viděná z pohledu třetí osoby, hrdinou je tragickou láskou zlomený muž se symbolickým jménem (Alan Wake – tedy A. Wake) a herní zážitek doslova přetéká inspirací z knih či filmů. A pak tady máme ještě to horské městečko s příznačným názvem Bright Falls, které by se stejně dobře mohlo jmenovat...zobrazit více

Akční hra viděná z pohledu třetí osoby, hrdinou je tragickou láskou zlomený muž se symbolickým jménem (Alan Wake – tedy A. Wake) a herní zážitek doslova přetéká inspirací z knih či filmů. A pak tady máme ještě to horské městečko s příznačným názvem Bright Falls, které by se stejně dobře mohlo jmenovat Twin Peaks. Alan je spisovatelem, jehož specialitou jsou horory. Daří se mu, ale teprve poté, co potkal svoji lásku Alici, našel opravdovou múzu. Každou noc, kdy spí vedle půvabné Alice, k němu přicházejí ty nejstrašlivější noční můry. Sny temnější než jakékoliv vize, o kterých si kdy troufl napsat. Alan začne tyto sny vkládat na papír, ta kniha se prakticky píše sama. Po jejím vydání se okamžitě stane bestsellerem. Jenže pak Alice zmizí. Navzdory veškeré snaze se ji nepodaří nalézt. Zlomený Alan po ztrátě své lásky neví, co dál s životem. Odjíždí si tedy odpočinout a hledat klid duše do chaty v lesích, poblíž horského městečka ve státu Washington. Již po cestě horskými silnicemi začnou věci dostávat zvláštní příchuť. Alan vezme stopaře a pobaveně mu vykládá, že v jeho poslední knize začíná strašidelný příběh právě tím, že hrdina vezme po cestě na horskou chatu stopaře podobného vzhledu... Jakkoliv je Alan charismatický, hra doslova přetéká okamžiky, kdy na sebe vaši pozornost strhne jiná ústřední postava - herní svět. Možná jste viděli lesy a pláně v Oblivionu, ale to bylo nic proti rozloze, dohlednosti, detailnosti a realističnosti horských lesů v této hře. Navíc Alan Wake obsahuje fyziku propracovanou do takové míry, že proti tomu ostatní hry vypadají jako dvourozměrné karikatury.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

OS: Windows XP SP2
Processor: Dual Core 2GHz Intel or 2.8GHz AMD
Memory: 2 GB RAM
Graphics: DirectX 10 compatible with 512MB RAM
DirectX®: 9.0c
Hard Drive: 8 GB HD space
Sound: DirectX 9.0c compatible

Aktuální cena

Mňa táto hra bavila. Dobrý príbeh, pekná hororová atmosféra akurát čo ju trocha kazí je predvidatelnost útokov. Inak je to fakt dobre spracovaný kúsok. Za mňa odporúčam. Naviac na steame je to aj s CZ titulkami tak si to užijú a ľudia čo nevedia dobre anglicky.
08.11.2017
Alan Wake je pro mě takový trn v oko. Najednu stranu geniální atmosféra a příběh, na druhou stranu strašně nudná, stereotypní a předvídatelná hratelnost, která tu krásně hororovou atmosféru zabíjí. Příběh oslovil, tak jsem si přečetl na internetu a shlédnul na YT. Bohužel, je to škoda, myslím, že jako knížka by to fungovalo 100x lépe.
29.10.2017
Kvalitní atmosféra založená na světle a stínech. Spisovatelův příběh bavil a nezklamal.
21.04.2017
Taková lehčí hororvka s dobrý příběhem a ještě lepšími situacemi. Hra vás překvapí na každém kroku a bude si jí užívat každým coulem. Hra může nabídnout dobrou grafiku s pohledu stínu a světel se kterými si vývojáři opravdu pohráli. Koncept používat světlo ke kosení nepřátel je podle mě výborný nápad a proto této hře dávám plný počet moc se mi líbila a mám na ní super vzpomínky.
20.04.2017
by Nux
Na několika místech Alan Wake cituje a zmiňuje spisovatele Stephena Kinga. Ten byl přímo požádán o svolení, zda ho mohou citovat a obdržel za to jako poděkování kopii hry.
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.