Assassin's Creed

Assassin's Creed

Vydavatelé: Ubisoft Entertainment
Vývojáři: Ubisoft Montreal
Žánry: Plošinovky, Adventury

Datum vydání zobrazit vše

13. listopadu 2007 - Xbox 360
13. listopadu 2007 - PlayStation 3
8. dubna 2008 - PC

Popis hry

Assassins Creed mnozí definují jako mix Prince / Hitmana (případně Thiefa) a odehrává se v době Třetí křížové výpravy vedené Richardem Lví srdce. Hra je složena ze tří hlavních částí. 1) Kradmé dostání se na určité místo či špehování cíle 2) likvidace oběti a 3) zběsilý útěk před pronásledovateli všemi...zobrazit více

Assassins Creed mnozí definují jako mix Prince / Hitmana (případně Thiefa) a odehrává se v době Třetí křížové výpravy vedené Richardem Lví srdce. Hra je složena ze tří hlavních částí. 1) Kradmé dostání se na určité místo či špehování cíle 2) likvidace oběti a 3) zběsilý útěk před pronásledovateli všemi možnými cestami. Právě poslední etapa má důležitou roli, jelikož tady se nebudete schovávat ve stínech ala Splinter Cell, nýbrž musíte splynout s anonymním davem. To nebude nic snadného, protože různorodě ztvárnění obyvatelé města jsou ostražití a realisticky reagují na vaše chování nebo činy. Když jim budete něčím podezřelí, strčíte do nich zezadu (=ve hrách dosud nevídaná věc, něco jako když se prodíráte dopředu na koncertě) nebo nenadále seskočíte na ulici ze střechy, rozestoupí se kolem vás, čímž alarmují stráže. Dějištěm Assassins Creed se stanou hned tři středověké bašty - např. Jeruzalém, včetně obklopující krajiny severního i jižního království - plus pevnost vrahů coby jejich základna. Otevřený herní svět někteří odvážně přirovnávají k Grand Theft Auto. Hrdina bude smět vylézt na jakékoli stavení. Po vzoru Prince of Persia nemůže chybět ani skákání po zdech a provádění šílených akrobatických kousků, přičemž novinkou bude třeba využití koně, abyste dosáhli na jinak nepřístupná místa. Hra je kompletně v češtině. Hlasy herním postavám propůjčily takové hvězdy jako jsou Martin Stránský, Jaromír Meduna, Otmar Brancuzsky, Pavel Rimský, Ernesto Čekan a Miroslav Táborský.

zdroj: xzone.cz

Aktuální cena

Touhle hrou to všechno začalo. A na to, že to byl teprv začátek to dopadlo hodně slušně. Hra přišla s něčím novým a neokoukaným. I když se herní mechanika v pozdějších dílech rozrůstala do obřích rozměrů, jednička měla rozhodně svojí atmosféru a působila sice jednodušeji, o to ale více ucelěně.
16.12.2018
Nezklamal, když udivuje dokonale zpracovanou látkou historického Středního východu, stejně jako unikátním a promyšleným soubojovým systémem. Romantický úděl zabijáka ale trošku kazí rozvláčná a předvídatelná hratelnost, přičemž se v neustálém opakování veškeré činnosti bohužel ztrácí větší prvek napětí a zaujetí příběhem :-)
24.04.2017
Byl to první díl. Přinesl spoustu nových mechanik a technologií, které se pak obecně do her rozšířili jako běžná featura. Kdyby ta hra ale byla o celou polovinu kratší, je ještě lepší. Neměla v sobě tolik obsahu, aby hráče dokázala bavit po celou herní dobu samotného příběhu. Nicméně doteď rád vzpomínám na scenerii, když jsem poprvé přijel na koni k Damašku, soundtrack pomalu nabíral na otáčkách a v tom nejlepším se mi kůň vzepřel na zadní... to bylo prostě dokonalé.
20.04.2017
Hra není vůbec špatná, ale je repetetivní, a proto ji moc lidí nedohrálo více než jednou.
14.04.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Uživatelské skóre 79%
Moje hodnocení
Hodnocení kritiků
81 100
Screenshoty ze hry
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.