BioShock

Datum vydání zobrazit vše

21. srpna 2007 - Xbox 360
24. srpna 2007 - PC
17. října 2008 - PlayStation 3
7. října 2009 - Mac
17. srpna 2014 - iOS

Popis hry

Skupina elitních a bohatých vědců, společně s předními umělci, filozofy či sportovci světa, se rozhodne vybudovat tajné podmořské město Rapture, aby tam mohli v klidu žít a bádat, aniž by je ovlivňovaly různé vlády nebo se museli starat o peníze či sociální jistoty. Cílem této komunity je soustředit...zobrazit více

Skupina elitních a bohatých vědců, společně s předními umělci, filozofy či sportovci světa, se rozhodne vybudovat tajné podmořské město Rapture, aby tam mohli v klidu žít a bádat, aniž by je ovlivňovaly různé vlády nebo se museli starat o peníze či sociální jistoty. Cílem této komunity je soustředit se na svou výjimečnost, namísto mrhání energie nevděčným masám. Tam, hluboko pod oceánem, začnou provádět genetické experimenty, aby se ještě vylepšili a prodloužili délku svého života. Revolučním objevem původem z vodních kreatur se stane tzv. ADAM, zázračný všelék na jakékoli nemoci a ideální nástroj k sebezdokonalení mentálních i fyzických vlastností, který zastíní peníze či jídlo. Ale jak už to tak bývá, vymkne se jim z rukou a rozpoutá se válka mezi dvěma nejchytřejšími vědci, Ryanem a Fontaine. Jeden z nich zvítězí, ale cenu za to zaplatí všechny lidské bytosti v této utopické vizi, nyní ovládané vojáky a roboty. Vy - coby obyčejný člověk neboli pasažér z letadla spadlého do moře - se po prodrání mrtvými těly a doplavání k majestátnímu majáku ocitnete v jejím středu, odkud už není návratu. Nikdo vás nepovede za ručičku a nespatříte tady žádné intro, vše musíte jako v System Shocku 2 pochopit sami z útržkovitých záznamů nebo pozůstatků idealistického města postaveného v 60. letech minulého století. Dojde přitom na klasickou střílečku, řešení logických hádanek, koukání bezpečnostními kamerami (díky tzv. Security Beacon demobilizujete létající drony) a kradmé plížení se ala Thief, na němž se mimochodem část vývojářů podílela. Každá situace má jít vyřešit více způsoby a při opakovaném hraním bude možné postupovat jinou cestou. Hra je v češtině (čeština je zvlášť na CD nebo u nás v zakaznické sekci).

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

Minimální: Operační systém: Windows XP (se Service Packem 2) nebo Windows Vista; Procesor: jednojádrový Intel Pentium 4 s 2,4 GHz; Paměť: 1 GB; Grafická karta: kompatibilní s Direct X 9.0c, 128 MB RAM a Pixel Shader 3.0 (NVIDIA 6600 nebo lepší/ATI X1300 nebo lepší, kromě ATI X1550); Zvuková karta: 100% kompatibilní s Direct X 9.0c; 8 GB volného místa na disku.Doporučené: Procesor: Intel Core 2 Duo; Paměť: 2 GB; Grafická karta: DX 9 – kompatibilní s Direct X 9.0c, 512 MB RAM a Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 7900 GT nebo lepší), DX 10 – NVIDIA GeForce 8600 nebo lepší; Zvuková karta: SoundBlaster(r) série X-Fi(tm) (optimalizováno pro zvukové karty kompatibilní s modelem Creative Labs EAX ADVANCED HD 4.0 nebo EAX ADVANCED HD 5.0);Pro aktivaci hry je vyžadováno internetové připojení

Aktuální cena

Moja najobľúbenejšia hra. Príbehom, grafikou aj po stránke hratelnosti bola jednoducho nadčasová. A Rapture asi jedno z najzaujímavejších miest aké som zatiaľ v hrách videl. Hra taktiež obsahuje aj morálne rozhodnutia ktoré môžu ovplyvniť príbeh.
20.10.2017
"Would you kindly press that Like button?" - Andrew Ryan, zakladatel Rapture (toho zatraceně originálního herního světa, kde hráč mohl kosit feťáky, velký armorovaný ovády a z malejch holčiček dělat slizký hnusy, nebo andílky s kukadlama, jak kdyby dva roky nespaly)
20.04.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.