Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth

Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth

Vydavatelé: Bethesda Softworks LLC
Vývojáři: Headfirst Productions
Žánry: FPS, Adventury

Datum vydání zobrazit vše

24. října 2005 - Xbox
24. března 2006 - PC

Popis hry

Akční hororová adventura Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth se odehrává ve dvacátých létech minulého století. Její příběh vychází z díla slavného sci-fi a fantasy spisovatele H.P. Lovercrafta a slibuje velmi temnou atmosféru. Hlavním hrdinou je Jack Walters, bývalý policista, nyní soukromé očko....zobrazit více

Akční hororová adventura Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth se odehrává ve dvacátých létech minulého století. Její příběh vychází z díla slavného sci-fi a fantasy spisovatele H.P. Lovercrafta a slibuje velmi temnou atmosféru. Hlavním hrdinou je Jack Walters, bývalý policista, nyní soukromé očko. Jack se před lety střetl s něčím, co zřejmě nebylo z tohoto světa, s něčím, co přesahovalo možnosti jeho chápání a narušilo duševní rovnováhu. Nyní by se měl na žádost svého nového klienta podívat do městečka Innsmouth, kde se mají dít jakési příšerné rituály a pobíhat podivné kreatury. Jacka zde čeká odhalení hororových zážitků z jeho vlastní minulosti. Call of Cthulhu by měla uspokojit jak hráče toužící po akci,tak hráče, kteří volí spíše opatrnější a méně nápadný postup, případně si libují v řešení různých zapeklitostí. Jakým způsobem budete hru hrát, je prostě na vás. Atmosféru budou dokreslovat také zvuky a různé další efekty jako zakrvavený výhled, halucinace, tunelové vidění, ztráta sluchu, strašidelné hlasy, ad. Soubojům se v této hře nevyhnete, spolehnout se při nich budete muset pouze na vlastní schopnosti. Hra obsahuje dokonce systém vyčerpání, což znamená, že v případě, že budete držet zbraň příliš dlouho, začne se vám třást ruka. Hra je v češtině.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

OS: Windows XP/2000
Processor: Pentium 3 800Mhz
Memory: 128MB RAM
Graphics: DirectX 9.0 3D compliant Video Card
Hard Drive: 2.0 GB
Sound: DirectX 8.1 Compatible

Aktuální cena

Praotec hororových her typu Penumbra, Amnesia, nebo Outlast. Jde vlastně o akční hru a máte i střelné zbraně. Ale hned několik prvních hodin hraní jste jen chodící panák a lekáte se a bojíte se toho, co vlastně ani není nikde vidět. Postupem času začnete rozkrývat záhady a špínu zdejších pletich a dokonce se budete moci postavit i samotnému "bohu" moří (on ten Dagon zas takovej bůh přeci jen není - spíš pradávná kreatúra žijící v jiné dimenzi). Příběhové zasazení čerpající z universa Lovecrafta hře svědčí a dodává ji to pravé kouzlo. I v dnešní době má tahle hra co nabídnout.
24.04.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.