Disciples III: Renaissance

Disciples III: Renaissance

Vydavatelé: Kalypso Media
Vývojáři: .dat, Akella
Žánry: Strategické, Role-playing (RPG), Tahové strategie

Datum vydání zobrazit vše

25. června 2010 - PC

Popis hry

Přímé pokračování, v němž hráč přebírá roli vůdce jedné ze tří fantasy ras světa Nevendaar, aby se jej v dlouhém a náročném boji snažil ovládnout. Stejně jako předešlé Disciples díly nabízí i tento třetí dramatickou a do temna laděnou story s řadou zvratů, kde bude místo pro spoustu charismatických postav...zobrazit více

Přímé pokračování, v němž hráč přebírá roli vůdce jedné ze tří fantasy ras světa Nevendaar, aby se jej v dlouhém a náročném boji snažil ovládnout. Stejně jako předešlé Disciples díly nabízí i tento třetí dramatickou a do temna laděnou story s řadou zvratů, kde bude místo pro spoustu charismatických postav s různými cíly.
Disciples III je klasická fantasy tahová strategie s RPG prvky postavená na novém Virtual Dream enginu vytvořeném in-house tvůrci z týmu .Dat Company, v níž jsou k dispozici 3 hratelné rasy - The Empire, The Legions of the Damned a Noble Elves, přičemž každá z nich disponuje unikátními jednotkami, městy a také zakončením hlavní příběhové singleplayer kampaně.

Souboje probíhají na tahy, ale svoji roli v tom, kdy bude která jednotka na tahu sehrávají i statistiky. Podobný systém funguje i na strategické mapě, kdy o pořadí tahů rozhoduje systém počítající s několika statistickými údaji každé jednotky. To je oproti předchozím dílům velká změna, protože v nich se pořadí tahů určovalo pouze na úrovni jednotlivých stran/ras a ne jednotek. Tento prvek kromě jiného zajistí daleko plynulejší hratelnost v single i multiplayeru.

Novinkou je též možnost používat magii nejenom na strategické mapě, ale i v soubojích. Zdrojem magické energie je tradičně mana, kterou hráč získává ze speciálních karet a zdrojů rozmístěných na strategické mapě, jež hráč nachází-obsazuje, nebo kupuje.

Hra nabízí opět podporu RPG prvků, která se vztahuje na každou jednotku. V rámci RPG systému každá jednotka získává tradiční zkušenostní body, jež hráč může rozdělovat do celé řady různých aktivních i pasivních dovedností. Každý z hrdinů má k dispozici vlastní inventář a docela potěší i fakt, že modely postav reflektují opotřebování brnění i to, jakou zbraní a artefaktem je daná jednotka vybavena.

zdroj: heureka.cz

Aktuální cena

Tuto hru zatím nikdo neokomentoval - buď první!
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.