Doom

Datum vydání zobrazit vše

během 1993 - PC DOS
během 1993 - Mac
28. listopadu 1994 - Atari Jaguar
během 1994 - Linux
během 1994 - Sega 32X
26. října 1995 - Super Nintendo Entertainment System (SNES)
1. prosince 1995 - PlayStation
1. března 1996 - Super Famicom
26. dubna 1996 - 3DO Interactive Multiplayer
20. srpna 1996 - PC
31. března 1997 - Sega Saturn
28. října 2001 - Game Boy Advance
27. září 2006 - Xbox Live Arcade

Popis hry

Doom vykresluje sci-fi/horor příběh elitního mariňáka vyslaného na Mars po napadení svého velícího důstojníka, který nařídil, aby jeho jednotky začaly střílet na civilisty. Pro mariňáky je Mars tím nejnudnějším místem.

Společnost UAC (Union Aerospace Corporation) tajně experimentovala s teleportací...zobrazit více

Doom vykresluje sci-fi/horor příběh elitního mariňáka vyslaného na Mars po napadení svého velícího důstojníka, který nařídil, aby jeho jednotky začaly střílet na civilisty. Pro mariňáky je Mars tím nejnudnějším místem.

Společnost UAC (Union Aerospace Corporation) tajně experimentovala s teleportací vytvořením brány mezi dvěma měsíci Marsu: Phobosem a Deimosem. Zpočátku šlo vše dobře - teleportace fungovala bez problému. Cosi se ale pokazilo, počítačové systémy na Phobosu hlásily poruchu a Deimos zmizel úplně. Z teleportační brány začli vylézat démoni z pekla, kteří zabíjeli nebo posedávali všechny zaměstnance UAC.

Obdržíte zprávu od vědců se zběsilým voláním o pomoc. Proto se skupinou dalších vojáků odletíte na Phobos. Mariňák má hlídat obvod pouze s pistolí, zatímco zbytek skupiny postupuje dovnitř. Později, co se komunikace přeruší, vyjde mariňákovi vše najevo. Všichni jsou mrtví, jen on přežil. Mariňák sám nemůže opustit Phobos lodí a jediná cesta ven je probojovat se komplexem Phobosu (Celkem musí projít 27 úrovní, ve 3 epizodách. Expanze Ultimate Doom přidává navíc jednu epizodu).

zdroj: Wiki

Podpořte CSHDD koupí kterékoliv hry na

Přiznám se, že jsem již generace, která na původním Doomu nevyrostla. Osobně jsem ale vyrostl na jeho třetím díle. Pohledem dnešního ne příliš zkušeného hráče můžu tento starý Doom hodnotit jako roztomilou retro střílečku, která určitě nenudí, i když k ní hráč nemá žádné citové vazby. Mozek tato hra nezavaří, protože příběh se zde rovná nule, ale zato nabízí velké množství přímočaré akce plné spletitých map a nejrůznějších obludných nepřátel. Doom tedy představuje takový formát her, který se již v dnešní době nevytváří a který má své specifické kouzlo, které mu již nic nevezme.
24.03.2020
Proste pecka. Pripomienka najkrajších rokov života. Na žiadnej dobrej LANke nesmel chýbať.
09.11.2017
Doom je legenda který vytvořil sám John Romero prohlásil že doom gate není žádná osoba a nemá ani jméno protože jste to prostě VY, to vy chráníte svět před zplozenci hlubin.To Vy jste ten pravý hrdina
25.10.2017
Musím přiznat, že mi tato hra k srdci nikdy příliš nepřirostla, je to ovšem legendární hra celého videoherního průmyslu, což je fakt. Otázkou je, proč tomu tak je? Na to jsem při hraní Dooma nepřišel. Nejsem zrovna typ člověka, který by si nechal nakukat do hlavy cizí názory, raději si svůj názor vždycky udělám sám a proto jsem tuhle hru začínal s čistým štítem, avšak nebylo na ní nic, co by mě vyloženě zaujalo. Přes příšernou grafiku i na tehdejší dobu jsem se přenesl, ale ani tak ve mně hra žádný hlubší dojem nezanechala. Dávám ***.
13.10.2017
Jedna z nejnostalgičtějších připomínek začátků mého hráčského nadšení. Pecka!
24.04.2017
Už sem myslel že ji zde nanajdu sem rád že tu je hodiny u ní byly fakt k něčemu naučil sem se nedat strachu prostor :)
23.04.2017
Moja úplne prva hra a aj najoblubenejšiabhra ktoru rad hravam aj po tych rokoch, s alebo aj bez modou
23.04.2017
by Nux
Doom 1 byl nejvíce instalovaný software v roce 1995.
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.