Far Cry

Far Cry

Vydavatelé: Ubisoft Entertainment
Vývojáři: Crytek Frankfurt
Žánry: FPS

Datum vydání zobrazit vše

23. března 2004 - PC

Popis hry

V příběhu se vžijete do role Jacka Carvera, se kterým se vypravíte po stopách záhad jižního Pacifiku. Jack toho coby kapitán soukromého plavidla zažil už docela dost, takže ho ani příliš nepřekvapí, když si jej jako svého průvodce a ochránce najme atraktivní mladá novinářka. Brzy se však dostanou do...zobrazit více

V příběhu se vžijete do role Jacka Carvera, se kterým se vypravíte po stopách záhad jižního Pacifiku. Jack toho coby kapitán soukromého plavidla zažil už docela dost, takže ho ani příliš nepřekvapí, když si jej jako svého průvodce a ochránce najme atraktivní mladá novinářka. Brzy se však dostanou do křížku s žoldáky šíleného vědce Dr. Kriegera a začíná to pravé nebezpečí. Asi tak by se dala ve zkratce popsat základní dějová linie hry, ve které se setkáte i s chodícími a hlavně krvelačnými výsledky doktorových experimentů. V singleplayerové kampani i na multiplayerových mapách najdete ovladatelná vozidla (jmenujme třeba humvee, buggyny), člun a dokonce si snad zalítáte i na rogalu. Zážitek z neutuchající akce odehrávající se ve venkovních i vnitřních prostorách je znásoben atmosférou podpořenou nejrůznějšími efekty počasí a působivým zvukovým a hudebním doprovodem. Hra je na DVD disku a kompletně v češtině.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

Minimální:
Podporované OS: Windows® 2000/XP (pouze)
Procesor: AMD Athlon™ 1 GHz nebo Pentium® III 1 GHz
Paměť: 256 MB
Grafická karta: 64 MB grafická karta kompatibilní s DirectX® 9.0b (viz seznam podporovaných*)
Zvuková karta: PCI karta kompatibilní s DirectX 9.0b (doporučena série Sound Blaster Audigy)
Verze DirectX: DirectX 9.0b nebo vyšší
Pevný disk: 4 GB volného místa
Hra více hráčů: širokopásmové připojení s 64 Kbps uploadem (512 Kbps upload pro hostování hry s 8 hráči)
Myš/klávesnice: vyžadována myš a klávesnice kompatibilní s Windows

Aktuální cena

Openworld, sandbox, vše co jsem si kdysi přál... Parádní příběh, dabing /jediný český v téhle sérii). Obstojná grafika i na dnešní poměry!
24.04.2017
Nejlepší díl který je dnešní době poklad za svůj příběh, ale také jedinem díle kde je český dabing a mutanti.
22.04.2017
Tahle hra se dlouho prsila nejúžasnější grafikou. Crytek se svého času povedl neuvěřitelný kousek. Samotná hra už zase tak úchvatná nebyla. Respektive herní možnosti dobré, ale příběh byl tucťák. To je ale u tech dema v pořádku. V Crysis už zamakali i na příběhu (a o grafice ani nemluvě, že).
21.04.2017
Na to jak je ta hra stará tak má obstojnou grafiku. Otevřený svět a jako nepřátelé jsou mutanti
20.04.2017
Na svou dobu převratná grafika. V podstatě kdo tehdy rozjel Far Cry, byl bůh, protože měl nabušené PC. Příběh je velice povedený, plný zvratů. Pár lekavých scén, strašně málo nábojů a mnoho nepřátel. Moc dobrý akční kousek. Rád se k němu ještě někdy vrátím.
19.04.2017
Pamatuju když sem to doma nahodil na kompu, tahle hra dotahla takovou grafiku na tu dobu, že konkurence ješte dlouho potom musela dohánět
13.04.2017
Kousek kořisti hry obsahuje odkaz na původní hru Far Cry ve svém popisu. "V tomto nenávistném" Choose A Path Adventure "rozhodují vaše rozhodnutí, zda Jack Carver úspěšně unikne smrtelnému ostrově Dr. Kriegera .
by Nux
Pokud se vzdálíte daleko od hlavní herní linie, hra na vás vyšle nesestřelitelnou helikoptéru, jež vás zabije jediným výstřelem.
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.