Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV

Žánry: FPS, Závodní, Adventury

Datum vydání zobrazit vše

29. dubna 2008 - Xbox 360
29. dubna 2008 - PlayStation 3
2. prosince 2008 - PC

Popis hry

Dějištěm GTA IV se tak jako při zahájení každé etapy série opět stane fiktivní Liberty City - město volně inspirované New Yorkem, včetně jeho nepřehlédnutelných dominant a pamětihodností (Socha Svobody, náměstí Times Square, mrakodrap Empire State Building apod.). Co dnes znamená americký sen? Pro nově...zobrazit více

Dějištěm GTA IV se tak jako při zahájení každé etapy série opět stane fiktivní Liberty City - město volně inspirované New Yorkem, včetně jeho nepřehlédnutelných dominant a pamětihodností (Socha Svobody, náměstí Times Square, mrakodrap Empire State Building apod.). Co dnes znamená americký sen? Pro nově příchozího Nico Belice z Evropy je to víra, že unikne před svou minulostí. Pro jeho bratrance Romana je to vize, že mohou nalézt budoucnost v Liberty City, vstupní bráně do země příležitostí. Jakmile se dostanou do dluhů a jsou vtaženi do zločineckého podsvětí právními podvody, zloději a sociopaty, zjistí, že se realita od jejich snu velmi liší. Uvědomí si, že žijí ve městě, které uctívá peníze a postavení, a je rájem na zemi pro ty, kteří je vlastní a živou noční můrou pro ty, kteří ne. GTAIV nabídne úplně novou úroveň svobodné hratelnosti - máte mít na výběr mraky činností. Své kontakty budete moci zavolat mobilním telefonem, ale narozdíl od předešlých dílů už nebudete něčím poskokem, nýbrž se sami rozhodnete, jak trávit čas, jestli splníte nějaký úkol nebo zda ho hodíte za hlavu a rozejdete se s jeho zadavatelem.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

Operační systém: Windows Vista – Service Pack 1 / Windows XP – Service Pack 3
Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, AMD Athlon X2 64 2.4 GHz
Paměť: 1.5 GB XP / 1.5 GB Vista
Grafická karta: 256 MB Nvidia 7900 / 256 MB ATI X1900
Verze DirectX: DirectX 9.0c
Pevný disk: 16 GB volného místa
Zvuková karta: zvuková karta 5.1
Další požadavky: prvotní aktivace vyžaduje internetové připojení; online hraní vyžaduje přihlášení ke službám Games For Windows - Live a Rockstar Games Social Club (pro registaci musíte být starší 13 let); požadované softwarové instalace zahrnují Adobe Flash, DirectX, Microsoft’s .NET Framefungovat 3.0, Games For Windows - LIVE a Internet Explorer.

Aktuální cena

Zde nevím, proč hra schytala tolik dobrých ohlasů. Po GTA SA určitě zklamání, ano jistě, je vidět pokrok v grafice a to obrovský, ale příběh je vcelku nezáživný. Navíc v třetí části města mne už hra přestala bavit, protože jste dostávali mise na stále podobné brdo. Hru jsem proto nikdy nedohrál, škoda.
15.10.2017
Další výborný díl ze série GTA. Podle mě tam byl nejlepší jízdní model z celé série, ale na druhou stranu měla hra pár nedostatků např. hra byla strašně ponurá a smutná i když svítilo slunce tak to vypadalo jako kdyby bylo pod mrakem. Některé mise byli moc stereotypní na způsob dojeď sem zabij toho a toho, jinak ostatní mise překypovali nápady. Přes to všechno se musím přiznat, že na tomto díle sem strávil nejméně hodin cca něco okolo 100-120, ale i tak jsme si tu hru užil a musí doporučit.
27.04.2017
Zřejmě nejrealističtější GTA vůbec, ale bohužel komunita celkem už je "mrtvá". Je to tím, že mapa je jen město? Nebo, že ve hře bylo málo cheatů a zbraní? Nevím, ale po příběhové stránce je to ten nejlépe sepsaný příběh, ze všech GTA co byly.
23.04.2017
Trochu mně štvala hratelnost a grafika. Byl to předěl mezi GTA sand adnreas a GTA V. Jeden z nejslabších dílů, který i tak dokázal chytnout.
18.04.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.