Indygo

Žánry: Indie, Adventury
Příbuzné kategorie: Indie hry, Adventury, Hry pro dívky

Datum vydání zobrazit vše

10. října 2017 - PC

Popis hry

Indygo je narativní hra s prvky adventury odehrávající se v jednom příbytku.
Indygo vypráví příběh malíře, který trpí depresemi. Jedním z příznaků je postupující izolace. Hlavní hrdina již...zobrazit více

Indygo je narativní hra s prvky adventury odehrávající se v jednom příbytku.
Indygo vypráví příběh malíře, který trpí depresemi. Jedním z příznaků je postupující izolace. Hlavní hrdina již tři měsíce nevychází ze svého ateliéru. Osobou, která mu pomáhá přežít toto období, je jeho druhá polovička - Anna. Každé ze stran je jasné, že tento stav nemůže trvat věčně. Nastal moment, kdy je třeba najít východisko z této bezvýchodné situace. Jenom na našem hrdinovi záleží, jak se dál bude vyvíjet jeho osud.
Hlavním motivem hry je deprese a ji doprovázející stav izolace. Pokoušíme se ilustrovat to, co mohou zažívat lidé trpící poruchami nálad. Záleží nám na tom, abychom něco udělali se stigmatizací nemocných lidí. Během hry uvidíme svět očima hlavního hrdiny. Na hráče čekají hádanky k vyřešení a komunikace s vnějším světem pomocí dopisů. Díky  nahlédnutí do deníku hrdiny budeme moci poznat jeho myšlenky a pocity. Ti zvídaví budou moci najít doplňková vodítka spojující příběh do jednoho celku.
Audiovizuální rámec byl stylizován takovým způsobem, aby mohl vyprávět o emocích a psychických stavech hlavního hrdiny. Herní svět se mění podle malířovy nálady. Hra má několik zakončení. To, jak příběh skončí, záleží na zdánlivě nepodstatných rozhodnutích učiněných během hraní. Chceme, aby hráči mohli sami rozhodovat, jak se příběh vyvine.

Charakteristika hry:

Hluboká, temná atmosféra díky ručně nakresleným ilustracím a originálnímu soundtracku.
Zajímavý příběh, měnící se vlivem drobných, někdy zdánlivě triviálních rozhodnutí.
Angažující narace s mnoha zakončeními, které závisí na rozhodnutí hráče.
Výjimečný, měnící se pokoj, zrcadlící vnitřní stav hlavního hrdiny.


zdroj: xzone.cz

Aktuální cena

Tuto hru zatím nikdo neokomentoval - buď první!
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.