Kromaia Ω

Kromaia Ω

Vydavatelé: Rising Star Games
Vývojáři: Kraken Empire
Žánry: Indie, FPS

Datum vydání zobrazit vše

23. října 2014 - PC
10. října 2015 - PlayStation 4

Popis hry

KROMAIA is a six degrees of freedom adventure shooter which takes action, speed, agility and immersion to a new level. Insane enemy patterns and swarms, giant god-like guardians, ancient temples, contraptions and treasures, visual ecstasy... All in a vast and unexplored universe only ruled by physic...zobrazit více

KROMAIA is a six degrees of freedom adventure shooter which takes action, speed, agility and immersion to a new level. Insane enemy patterns and swarms, giant god-like guardians, ancient temples, contraptions and treasures, visual ecstasy... All in a vast and unexplored universe only ruled by physic laws. What if the coin-op machines golden age started today, adding complex maneuverability abilities, encouraging spatial awareness, as well as an A.I. adapting to the way you play? Here is the chance to know.

Obrázky :

zdroj: xzone.cz

Aktuální cena

Tuto hru zatím nikdo neokomentoval - buď první!
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.