Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Vývojáři: Team Ico, SCE Japan Studio
Žánry: Plošinovky, Puzzle, Adventury

Datum vydání zobrazit vše

18. října 2005 - PlayStation 2
22. září 2011 - PlayStation 3
27. září 2011 - PlayStation Network

Popis hry

Cena je pouze orientační a může se změnit.

Kompletní předělávka legendární hry od Fumito Uedy. Putování mladého chlapce, který se poražením 16 obrovských Colossů snaží oživit dívku, patři mezi moderní herní klenoty. Pro PS4 byla hra od základu přepracována, nejde tedy pouze o remaster ve vyšším rozlišení.Více...zobrazit více

Cena je pouze orientační a může se změnit.

Kompletní předělávka legendární hry od Fumito Uedy. Putování mladého chlapce, který se poražením 16 obrovských Colossů snaží oživit dívku, patři mezi moderní herní klenoty. Pro PS4 byla hra od základu přepracována, nejde tedy pouze o remaster ve vyšším rozlišení.Více informací doplníme později.

zdroj: xzone.cz

Aktuální cena

Shadow of the Colossus je kapitola sama o sobě, která se nedá jednoduše zaškatulkovat. Co je to vlastně za hru? Arkáda, adventura, open-world RPG? V plné míře ani jedno, ačkoliv si od každého bere trošku. Jedná se o hru, ve které se pohybujete po relativně otevřeném krásném světě, který je ale úplně prázdný, až na "bosse" ve formě kolosů, ke kterým získáváte postupně přístup. Žádní jiní nepřátelé Vás nečekají. I na dialogy je hra skoupá – vystačí si jen s naprostým minimem. V čem teda tkví její jedinečnost? Především v tom, že nevypráví dialogy, ale obrazem. Nechá Vás děj skutečně prožít na vlastní kůži. Co by bylo v ostatních hrách řešeno cutscénou zde musíte vykonat sami. Hra nabízí skvělý (i když na naučení náročný) systém, kdy se postava zachytává interaktivních objektů ve hře. A tedy i kolosů, po kterých si musíte poctivě vyšplhat. To však není tak jednoduché, jak se zdá – hra má pokročilou fyziku, takže se vás kolosové budou snažit setřást a vy se budete muset setsakramentsky snažit, abyste je skolili. A že je pocit z takto zabitého kolosa výborný. Na každého platí jiná taktika a ne pokaždé je její provedení úplně jednoduché, takže budete muset řadu soubojů opakovat. O to lepší však budete mít pocit z úspěchu. A kromě skvělých a ikonických bojů je zde i parádní atmosféra a minimalistický příběh, který v závěru překvapí i dojme. Ve výsledku je to mechanicky jednoduchá leč krásná a pocitově bohatá hra, na kterou se jen těžko zapomíná. Shadow of the Colossus dokazuje i těm největším škarohlídům, že i hry můžou být uměním.
11.05.2017
Moc se mi teda nelíbí, není moc dobrá, grafika není dobrá a hlavně to nemá vůbec smysl hrát.. dávám 4 hvězdy kvůli tomu že aspon se to dá hrát..
23.04.2017
Moc se mi teda nelíbí, není moc dobrá, grafika není dobrá a hlavně to nemá vůbec smysl hrát.. dávám 4 hvězdy kvůli tomu že aspon se to dá hrát..
23.04.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.