Singularity

Singularity

Vydavatelé: Activision
Vývojáři: Raven Software
Žánry: FPS

Datum vydání zobrazit vše

25. června 2009 - PC
25. června 2009 - PlayStation 3
25. června 2009 - Xbox 360

Popis hry

Singularity je sci-fi akce z pohledu první osoby zasazená na tajemný ostrov známý jako Katorga-12, na kterém se v době Studené války odehrávaly ruské experimenty (zahrnujíc E99). Někdy kolem roku 1950 na ostrově vypukla strašlivá katastrofa známá jako "singularity", která způsobila, že samotná existence...zobrazit více

Singularity je sci-fi akce z pohledu první osoby zasazená na tajemný ostrov známý jako Katorga-12, na kterém se v době Studené války odehrávaly ruské experimenty (zahrnujíc E99). Někdy kolem roku 1950 na ostrově vypukla strašlivá katastrofa známá jako "singularity", která způsobila, že samotná existence ostrova byla utajena ruskou vládou. Hráč se zmocní postavy jménem Nate Renko, jenž je Air Force pilotem vyslaným na průzkum bizarních radioaktivních záření z onoho ostrova, přičemž na něm ztroskotá. Poté, co se probere k vědomí, Nate nachází TMD (Time Manipulation Device) a zjišťuje, že na ostrově se čas neustále mění z roku 1950 na rok 2010 a zpátky. Také potkává Victora Barisova, vědce stojícího v čele všech experimentů na ostrově, který mu řekne o muži jménem Nikolai Demichev, jenž se nachází na ostrově a má v plánu experimenty opakovat. Nyní ovšem s daleko větším rozsahem, což by mohlo způsobit nepředstavitelnou pohromu. Během pátrání po Demichevovi, se bude hráč muset vypořádat s nepřátelskými jednotkami v obou časových obdobích, s ohavně zmutovanou florou a faunou a dřívějšími obyvateli ostrova, z nichž někteří si vybudovali vlastní síly manipulace s časem.
Hlavním hratelnostním prvkem je tedy TMD, které má následující funkce:
Age Revert - to hráči umožní přemisťovat osoby a předměty zpátky, nebo dopředu v čase. To mu například umožní opravit rozbité ochozy, naplnit prázdný olejový barel olejem, proměnit dřevěnou bednu, za kterou se ukrývají nepřátelé, ve shnilé dřevo, nebo přeměnit železný plot bránící v cestě v hromádku rzi. Použití této funkce na nepřítele jej vrátí do jeho původního stavu nebo změní v hromádku kostí a prachu.
Deadlock - umožní hráči vytvořit kouli dočasné energie, která zpomalí nebo zcela zastaví všechno, co se v ní nachází. Takovou kouli pak může hráč například hodit na skupinku nepřátel, čímž je zastaví. Pak do koule může vstoupit a nepřátele v klidu vystřílet. Po zmizení koule pak všichni nepřátelé padnou najednou. Je možné jí také vytvořit před sebou jako štít, který zastavuje kulky nebo jiné střely.
Impulse - vysílá pulsy energie, které metají cíle dozadu a rovněž okamžitě zabíjejí menší nepřátelé.
Gravity - když hráč zaměří nějaký předmět, Gravity jej přitáhne a udrží ho, zatímco ho zmrazí v čase. Třeba takový granát pak nemusí nikdy explodovat.
Chronolight - umožní hráči prohlédnout si v určitých lokacích, jak se tam věci měly v jiných časových obdobích. V kombinaci s Gravity může přitáhnout nějaký předmět z určitého časového období a použít ho v přítomnosti k vyřešení hádanky nebo otevření dveří.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

OS: Windows® XP/Vista/Windows 7 (Does not support Windows 2000)

Processor: Intel Dual Core 2.8 GHz or AMD Ahtlon 64 x2 Dual-Core 4800+ or better

Memory: 1GB for XP, 2GB for Vista/Win7

Graphics: 3D hardware accelerator card required - 100% DirectX® 9.0c-compliant 256 MB video card and drivers*

DirectX®: DirectX® 9.0c (Included)

Hard Drive: 8GB of uncompressed hard disk space (plus 400 MB for the Windows® swap file and 12 KB free for saved games)

Sound: 100% DirectX® 9.0c-compliant true 16-bit sound card and drivers

Other Requirements: A 100% Windows® XP/Vista/Windows 7-compatible computer system

Keyboard/Mouse:100% Windows® XP/Vista/Windows 7-compatible mouse, keyboard and drivers


*Supported Chipsets for Windows® XP/Vista/Windows 7
  - All NVIDIA® GeForce® 8800 GT 256 MB RAM and better chipsets (excluding 9400 cards)
  - All ATI Radeon™ X1800 256 MB RAM and better (excludes X1800 GTO, HD2400, HD2600, and HD3450)
  - Motherboard integrated video chipsets not supported

Aktuální cena

4* za slušný příběh, tak trochu atmosféru Bioshocku a hlavně za super gadgetu, která umí hýbat s objekty v čase. Určitě stojí za to.
21.04.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.