Soul Edge

Soul Edge

Vydavatelé: Namco
Vývojáři: Project Soul
Žánry: Arkády, Bojové

Datum vydání zobrazit vše

během 1995 - Arcade
během 1996 - PlayStation

Podpořte CSHDD koupí kterékoliv hry na

Další z mnoha bojovek na PlayStation one. V tomto případě se však tvůrci chtěli od konkurence odlišit a to tím, že postavám vložili do rukou zbraně charakteristické pro jejich postavu. Přestože v mnoha ohledech, zejména při pohledu na charakter jednotlivých postav hra až nápadně připomínala Tekken (Jin=Siegfried, Heihachi=Cervantes, Yoshimitsu=Voldo,...), tak v první řadě naplňovala potenciál skvělé bojovky, která v té době s celkem slušným náskokem předběhla Street Fighter a Mortal Kombat. Rovněž tu byla i možnost protivníka vytlačit z ringu, nebo ho odzbrojit. Po Tekkenu nejlepší bojová hra, jaká na PS one vyšla. Dávám ****.
02.11.2017
Soul Edge je bojová hra vyvinutá tímom Project Soul a vydala spoločnosť Namco. Pôvodne vydané ako arkádová hra v decembri 1995 bola aktualizovaná a rozšírená verzia hry prevedená na PlayStation v decembri 1996. Verzia PlayStation bola premenovaná na Soul Blade v Severnej Amerike, Európe a Austrálii. Hra bola komerčným a kritickým úspechom a v júli 1998 nasledovala spoločnosť Soulcalibur. Soul Edge je prvá splátka v seriáli Soul.
10.05.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.